Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2015 13:32
NPD podsumowuje luty – świetny wynik The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D i Xboksa One
745V

NPD podsumowuje luty – świetny wynik The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D i Xboksa One

Właśnie otrzymaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży gier oraz konsol ze Stanów Zjednoczonych. Opublikowane dane na pewno uszczęśliwiły włodarze Nintendo oraz Microsoftu. The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D trafiło do ponad 500 tysięcy graczy! 

Gra Nintendo oczarowała mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy bardzo chętnie pobiegli do sklepów po pudełka z odświeżoną przygodą Linka. Gracze nabyli dokładnie 515 tysięcy egzemplarzy i dzięki temu produkcja zajęła pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży.

Warto w tym miejscu odnotować, że tytuł jest „najlepiej sprzedającą się grą na urządzenia przenośne z serii The Legend of Zelda w historii” (USA).

W zeszłym miesiącu mieliśmy kilka wielkich premier i na pewno szefowie 2K są zadowoleni z wyniku Evolve – gra zajęła drugie miejsce! Znacznie gorzej poradził sobie hit na PlayStation 4 – The Order: 1886 – który debiutując zajął dopiero 9 lokatę.

Świetny rezultat ponownie zaliczyło Dying Light – gra Polaków debiutowała pod koniec stycznia, ale nadal radzi sobie bardzo dobrze w USA.

Tak prezentuje się sprzedaż gier w lutym:

Otrzymaliśmy również wiadomość, że Amerykanie bardzo chętnie sięgali po Xboksa One – sprzedaż konsoli wzrosła o 84% względem lutego 2014 roku. Większym zainteresowaniem cieszyło się również Nintendo Wii U, ale w przypadku konsoli Nintendo odnotowano 20% wzrost.  

Dobra sprzedaż The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D spowodowała, że Nowego Nintendo 3DS XL kupiło 395 tysięcy graczy! Jest to fenomenalny wynik urządzenia Nintendo.

Pomimo tych danych, nadal najlepiej sprzedającą się konsolą aktualnej generacji w Stanach Zjednoczonych jest PlayStation 4. 

Tagi:

Nie przegap