SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2015 12:29
Xbox One – różnorodna rozrywka w jednej konsoli
900V

Xbox One – różnorodna rozrywka w jednej konsoli

Obecnie wiele urządzeń łączy kilka funkcji – najlepszym tego przykładem mogą być choćby telefony komórkowe. Dzięki konsoli Xbox One możemy nie tylko grać, ale również słuchać muzyki czy oglądać filmy. Udoskonalony kontroler Kinect dodatkowo ułatwia użytkowanie konsoli, a także uprzyjemnia rozgrywkę.

Emocjonujące gry

Dzięki aplikacji Xbox Live można spersonalizować menu główne. Dotyczy to nie tylko tła, ale również gier czy zapisanych stanów rozgrywek. Takie rozwiązanie umożliwia przerwanie gry w dowolnym momencie i wznowienie jej dokładnie w tym miejscu, gdzie skończyliśmy. Warto przy tym zwrócić uwagę na tryb gry wieloosobowej. Teraz nie musimy czekać na przeciwnika, a dzięki aplikacji Smart Match możemy liczyć na rozgrywkę o wyrównanym poziomie. Dostępne na tę konsolę gry są tak zróżnicowane, że niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie, a abonenci Xbox Live Gold mogą liczyć na rabaty, atrakcyjne promocje i dostęp do usługi EA Access, dzięki którym za niewielką dopłatą do abonamentu mogą zagrać również w nieco starsze gry. Comiesięczne aktualizacje z kolei wnoszą za każdym razem coś nowego i ułatwiają korzystanie z konsoli. Niektórzy zarzucają Xboksowi One duże gabaryty i nieco „ciężki” wygląd, ale wbrew pozorom ma to swoje zalety – zamontowany w nim duży wentylator sprawia, że urządzenie działa cicho, nawet przy dużych obciążeniach. Wygodę podczas rozgrywek zapewnia również wytrzymały gamepad, który będzie odporny na emocje zdenerwowanego gracza.

Ulepszony kontroler Kinect

Do konsoli Xbox One oprócz tradycyjnego gamepada dodawany jest również kontroler Kinect 2.0. Dzięki przebudowaniu sensora możemy liczyć na bardziej precyzyjne śledzenie ruchu – przydaje się to podczas rozmów na Skypie, ale nie tylko – możemy np. obsługiwać menu za pomocą gestów. Dużym udogodnieniem jest również konstrukcja soczewki, która sprawia, że nawet w mniejszych pomieszczeniach nie będzie problemu z obsługą konsoli. Warto przy tym wspomnieć, że kamera świetnie radzi sobie w ciemnościach – jeśli więc gramy późnym wieczorem, wystarczy niewielkie źródło światła, aby sensor wychwycił ruch. Przydatne jest również sterowanie głosem. Podczas rozgrywki możemy pogłośnić, albo ściszyć dźwięk wydając odpowiednie polecenie bez konieczności sięgania po pilota, a także - kiedy chcemy szybko dotrzeć do wybranej gry czy aplikacji. Zarówno mikrofon, jak i kamera działają bez zarzutu, a to oznacza, że kontroler Kinect 2.0. jest bezkonkurencyjny.

Łatwy dostęp do innych form rozrywki

Zgodnie z zamierzeniami twórców, konsola Xbox One ma umożliwiać nie tylko grę, ale również dawać dostęp do innych form rozrywki, a więc muzyki, filmów i Internetu. Poszczególne aplikacje są widoczne w postaci miniatur na ekranie. Powrót do menu głównego nie przerywa gry, ani nawet jej nie usypia – rozgrywka jest widoczna na środkowym „kafelku”. Każda z aplikacji może być po jej wybraniu wyświetlana na całym ekranie, albo wraz z innymi. Oczywiście mamy wpływ na ich zarządzanie – z lewej strony ekranu dowolnie przypinamy wybrane aplikacje – mogą to być gry, filmy, muzyka, albo strony internetowe. Nie można również zapominać o tym, że Xbox One umożliwia konfigurację ze smartfonem lub tabletem – dzięki temu np. szybciej wpiszemy adres strony internetowej, która wyświetli się na ekranie telewizora.

Cena konsoli Xbox One w dużej mierze zależy od rodzaju i liczby gier, jakie dostaniemy w zestawie z urządzeniem. Koszt takiego zestawu zaczyna się od ok. 1700 zł, a jeśli chcemy mieć również kontroler Kinect, przyjdzie nam dopłacić dodatkowe 200 zł. Istnieje również możliwość wyboru urządzenia do abonamentu w sieci Play zamiast telefonu (więcej informacji na http://www.play.(...)-kinect/).

Tagi: xbox one

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme