Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2015 15:06
Nowe książki z uniwersum Metro 2033 do kupienia od kwietnia - w tym opowiadanie Komodo!
728V

Nowe książki z uniwersum Metro 2033 do kupienia od kwietnia - w tym opowiadanie Komodo!

Od 8 kwietnia w całym kraju zainteresowani miłośnicy świata Metro 2033 będą mogli nabyć „Ciemne Tunele” Siergieja Antonowa. Do każdego egzemplarza tej książki będzie dodawany bezpłatny zbiór opowiadań przygotowanych przez polskich fanów. Jednym z autorów jest znany Wam Maciek Marchewka! 

8 kwietnia odbędzie się ogólnopolska premiera „Ciemnych Tuneli”, a jest to już 9 tom bestsellerowej serii Uniwersum Metro 2033. Jest to historycznie pierwsza spośród książek, które ukazały się w Rosji w ramach projektu Dmitrija Głuchowskiego.

„Ciemne tunele” przeniosą czytelników z powrotem do moskiewskiego metra. Bohaterem powieści jest młody bojownik anarchista, który podejmując walkę z panującym w metrze systemem, rozpoczyna niewiarygodną odyseję przez podziemny świat. W „Ciemnych tunelach” znajdziemy kontynuację i rozwiązanie szeregu zagadek i niedokończonych wątków z „Metra 2033” Glukhovsky’ego.

Dla czytelników PSX Extreme oraz PPE wydanie tej książki to tylko wstęp do przyjemności – wszyscy zainteresowani opowieścią Antonowa otrzymają dodatkowo zbiór opowiadań, które zostały przygotowane przez młodych, ambitnych miłośników świata wykreowanego przez Głuchowskiego, wśród których znajduje się właśnie Komodo!

Wszystkie prace zostały wykonane podczas trwającego przez cały 2014 rok konkursu zorganizowanego na fanowskim portalu metro2033.pl

Dzięki tej inicjatywie sympatycy Metro 2033 w Polsce zapoznają się z twórczością debiutantów! Książka ze zbiorem opowiadań zostanie wydrukowana w takim samym nakładzie (20 tys. egzemplarzy) i w identycznej szacie graficznej, jak „regularne” tomy Uniwersum Metro 2033. Warto nadmienić, że tom zawiera nowe opowiadania! 

Twórczość fanów nosi tytuł „Szepty zgładzonych” i będzie dystrybuowana jako darmowy dodatek do „Ciemnych tuneli” oraz dostępna jako bezpłatny e-book.

Komodo przygotował opowiadanie "To, co umiera ostatnie" i zachęca wszystkich czytelników PSX Extreme oraz PPE do zapoznania się z jego twórczością! :)

Tagi: dmitry glukhovsky komodo książka metro 2033