Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2015 16:03
Michael Pachter uważa, że Rockstar jeszcze w tym roku zapowie nowe IP
1044V

Michael Pachter uważa, że Rockstar jeszcze w tym roku zapowie nowe IP

Sukces Grand Theft Auto V (GTA V) pokazuje ogromną siłę tej marki. Czy w tej sytuacji Rockstar, idąc śladem konkurencji, zapowie w najbliższym czasie kontynuację opowieści gangsterów? Michael Pachter jest zdania, że ta ekipa od wielu lat przygotowuje nowe IP, które zostanie zaprezentowane już wkrótce. 

Grand Theft Auto V (GTA V) sprzedało się już w ilości ponad 45 mln pudełek. Ta liczba robi wrażenie i możemy śmiało przypuszczać, że każda kolejna odsłona tej serii może odnieść podobny sukces.

Zdaniem znanego analityka, Rockstar nie potrzebuje więcej pieniędzy. Ten zespół chce tworzyć jak najlepsze pozycje dla graczy:

„Sądzę, że Rockstar ma naprawdę niesamowitą ilość wspaniałych produkcji i wyśmienitych IP. Motywacją tej firmy nie są pieniądze. Rockstar jest motywowane przygotowaniem jak najlepszych pozycji. Nie myślę, że są gotowi porzucić te inne marki, aby generować jak największą sprzedaż. Oni chcą, aby te wszystkie marki żyły. Więc w tej sytuacji przed Red Dead Revolution, dostaniemy kontynuację Midnight Club oraz nowe IP.”

Twórcy podobno od 2009 roku pracują nad kolejnym wielkim IP, które ma zostać zaprezentowana wkrótce:

„Myślę, że Rockstar pracuje nad nowym IP od 2009 roku i gra zostanie ogłoszona w tym roku. Rockstar prawdopodobnie nie pojawi się na E3, więc pewnie zorganizują swoje własne wydarzenie w maju lub w innym terminie. Znając ich, mogą zorganizować event podczas targów E3 w innym mieście, by zwrócić uwagę wszystkich. Jednak sądzę, że nowe IP zadebiutuje w tym roku i nie będzie to Red Dead. To naiwne, że ludzie wierzą, że Rockstar pójdzie za ciosem GTA.” 

Źródło: http://gamingbolt.com/rockstar-will-probably-announce-a-new-ip-this-year-red-dead-redemption-2-not-happening-anytime-soon

Tagi: Grand Theft Auto V ip Michael Pachter Red Dead Redemption Rockstar