Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2015 14:03
Ubisoft jest gotowy na tworzenie serii Assassin’s Creed przez kolejne 20 lat
1322V

Ubisoft jest gotowy na tworzenie serii Assassin’s Creed przez kolejne 20 lat

Seria o Asasynach to prawdziwy fenomen. Gracze zapoznają się z grami, czytają książki, a wkrótce pójdziemy nawet zobaczymy ekranizację. Z ogromu tego uniwersum zdaje sobie sprawę Ubisoft, którego przedstawiciele są gotowi na dostarczanie nam kolejnych produkcji. Co powiecie na kolejne 20 lat w świecie Assassin’s Creed?

W trakcie specjalnej prezentacji na serwisie Twitch twórcy serii Assassin’s Creed opowiadali o swoim uniwersum. Główny scenarzysta serii – Darby McDevitt – powiedział, że Ubisoft opracowało już historie na kolejne odsłony, które mogą debiutować przez 20 lat:

„Stworzyliśmy 500, 600, 700 lat historii, które będziemy ujawniać przez następne 10, 20 lat, albo nawet tak długo jak to uniwersum będzie istnieć.”

Deweloper wspomniał, że w kolejnych odsłonach zostanie bardziej zaakcentowany wątek współczesny. We wcześniejszych tytułach mogliśmy nawet rozwiązywać zagadki oraz eksplorować całe lokacje i wiele na to wskazuje, że ten element powróci.

McDevitt jako przykład odpowiedniego wykorzystania współczesnego wątku wymienia miasto Monteriggioni z Assassin's Creed: Brotherhood:

„To było możliwe, ponieważ mogliśmy użyć Monteriggioni z Assassin’s Creed 2. W przyszłości mamy taki plan, aby wykorzystać znane elementy, dzięki którym stworzymy bardziej rozbudowane sekwencje we współczesności.”

Autor zaznaczył, że już w Assassin's Creed: Unity planowano nałożyć większy nacisk na ten element, ale w pewnym momencie zrezygnowano z tego projektu. Dużym problemem w przygotowaniu tych dodatkowych sekwencji jest czas potrzebny na stworzenie nowych lokacji oraz ciekawych aspektów rozgrywki. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-02-27-future-assassins-creed-games-will-have-more-robust-modern-day-than-unity

Tagi: Assassin's Creed Ubisoft Ubisoft Montreal