Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2015 13:28
Prace nad Worlds of Magic zakończone! Twórcy zapowiedzieli również wersję na PS4
1136V

Prace nad Worlds of Magic zakończone! Twórcy zapowiedzieli również wersję na PS4

Kojarzycie Worlds of Magic? To produkcja rodzimego studia Wastelands Interactive, którą na pewno powinni zainteresować się fani strategii. Jeśli należycie do grona miłośników tego gatunku, to na pewno ucieszy Was fakt, że tytuł w marcu trafi na półki sklepowe. W dodatku autorzy zapowiedzieli wersje na PlayStation 4!

Worlds of Magic to strategia przygotowana przez polskie studio Wastelands Interactive, które w przeszłości przygotowało między innymi World War 2: Time of Wrat oraz Strategic War in Europe. Pozycja jest typowym RTS-em, a autorzy przygotowując ten projekt czerpali inspirację z kultowego Master of Magic.

Gra to typowa strategia 4X, która skupia się na eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Zadaniem gracza jest zadbanie o ekonomię, rozwijanie technologii oraz przygotowywanie armii. W trakcie starć należy walczyć o dominację na mapie i rozbudowywać swoją bazę.

W pozycji znalazło się 8 grywalnych ras, blisko 30 surowców i zasobów, ponad 80 jednostek militarnych, ponad 40 jednostek wędrujących po mapach i możliwych do przywołania na pole bitwy, 40 bohaterów i czempionów, ponad 400 zaklęć, podzielonych na 13 kręgów magii.

Świat w produkcji jest generowany losowo i dzięki temu każda rozgrywka jest niepowtarzalna.

Wersję na komputery osobiste wyda w naszym kraju Techland – wydawca zapowiedział, że prace nad grą zostały zakończone. Projekt trafi na półki sklepowe 19 marca!

Ponadto, otrzymaliśmy wiadomość, że wersja na PlayStation 4 zadebiutuje na rynku w 2015 roku. Jest to na pewno miła wieść dla fanów RTS-ów, którzy cierpią na brak solidnych gier z tego gatunku na konsolach.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery wastelands interactive worlds of magic zwiastun