Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2015 18:04
Przełomowe informacje o integracji Xboksa One z Windows 10 poznamy w kwietniu?
964V

Przełomowe informacje o integracji Xboksa One z Windows 10 poznamy w kwietniu?

W Sieci pojawiły się plotki, według których Microsoft planuje opublikowanie uniwersalnych aplikacji, które będą działać na Xboksa One oraz urządzeniach z systemem Windows 10. 

Na serwisie The Verge pojawiła się wiadomość dotycząca integracji Xboksa One z urządzeniami opartymi na Windows 10. Dziennikarze twierdzą, że wszystkie szczegóły związane ze współpracą urządzeń poznamy już w kwietniu – na specjalnej konferencji amerykańskiej firmy.

Dziennikarze serwisu twierdzą, że Microsoft zaprezentuje uniwersalną platformę dla aplikacji, dzięki której będziemy mogli korzystać z tych samych programów na różnych urządzeniach. Dla przykładu przedstawiciel The Verge wspomina o aplikacji muzycznej, która pozwoli graczom słuchać muzyki (np. Spotify?) w tle.

Na imprezie mamy również poznać szczegóły wyczekiwanej aktualizacji konsoli, która pozwoli zmienić Xboksa One z wersji sklepowej na dev kita. O tej innowacji słyszeliśmy już w 2013 roku i chociaż ostatnio włodarze firmy nie wspominali o tej ciekawostce, to jednak podobno nie porzucili tego pomysłu.

Co ciekawe, deweloperzy mają rozpocząć przygotowywanie swoich aplikacji już latem, a zainteresowani gracze będą mogli testować programy.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-02-17-xbox-one-universal-apps-will-run-in-the-background-report

Tagi: Microsoft windows 10 xbox one