Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2015 20:32
Nintendo nie rezygnuje z Wii U - nadejdą dobre czasy dla konsoli
1356V

Nintendo nie rezygnuje z Wii U - nadejdą dobre czasy dla konsoli

Satoru Iwata postanowił wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji Nintendo Wii U. Zdaniem prezesa japońskiej korporacji 2015 rok będzie kluczowy dla tej konsoli. 

Włodarze Nintendo na pewno liczyli na zdecydowanie większe zainteresowanie Nintendo Wii U. Jednak prezes firmy uważa, że dobre czasy nadejdą już w 2015 roku – w przeciągu najbliższych miesięcy na rynku pojawi się wiele ciekawych produkcji, które mają skłonić klientów do konsoli.

„Wierzę, że zainteresowanie Nintendo Wii U ma wciąż dużą szansę na wzrost, jest wiele tytułów na ten sprzęt, które zadebiutują w 2015 roku.”

Iwata podkreślił, że firma dostrzega różnicę pomiędzy zachodnimi a japońskimi graczami:

„Japońscy gracze cieszą się grami wideo w inny sposób od swoich odpowiedników z Zachodu. Coraz więcej graczy z Japonii gra na smartfonach, 3DS-ach oraz urządzeniach przenośnych. Z drugiej strony, większość graczy w Europie i Stanach Zjednoczonych wciąż preferuje podłączenie konsol do telewizorów i rozgrywkę na większym ekranie. W globalnym rynku gier wideo wciąż dominują produkcje na konsole i ten rynek jest zdecydowanie większy.”

Reakcja prezesa Nintendo jest bez wątpienia spowodowana ostatnimi wypowiedziami Michaela Pachtera – znany analityk w dość bezpośredni sposób zaatakował Nintendo oraz Satoru Iwatę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Źródło: http://www.videogamer.com/news/wii_u_isnt_dead_yet_says_nintendo_president.html

Tagi: Nintendo satoru iwata wii u