Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.02.2015 15:51
Piękne szkice koncepcyjne Rise of the Tomb Raider ukazują wyjątkowy klimat gry
1999V

Piękne szkice koncepcyjne Rise of the Tomb Raider ukazują wyjątkowy klimat gry

Po wielkim sukcesie restartu serii traktującej o przygodach pięknej pani archeolog mogliśmy być pewni kolejnego jej powrotu, w jeszcze lepszej formie i z dopracowanymi tymi elementami, których mogło brakować nam w nowej "jedynce".

Deweloperzy z Crystal Dynamics za pośrednictwem Game Informera pragną jak najbardziej nakręcić nasz hype na drugi epizod perypetii Lary Croft, W tym celu jeden z członków studia udzielił wywiadu redaktorom amerykańskiego pisma, w którym to opowiada o najważniejszej części gry - środowisku.

Aby poprzeć swoje słowa dowodami Brian Horton przyniósł na rozmowę kilka art worków, pokazujący z jakimi nowymi trudnościami zmierzy się nasza piękność. Góry, śnieg, mroczny las i stare drewniane konstrukcje, to główne elementy zaprezentowane na szkicach.

Jak powiedział sam zainteresowany jego zdaniem drugim największym bohaterem każdej gry jest właśnie wspomniane środowisko, dlatego też, tym bardziej w przypadku Lary, nie można było pominąć tak istotnej składowej tejże produkcji. Autorzy pragną poprzez odpowiednią zabawę kolorami i światłem wyrazić to co powinno się czuć w takich miejscach.

Ponadto Rise of the Tomb Raider będzie stawiało na atmosferę i klimat, deweloperzy pragną aby gracz poczuł się jak bohaterka - osamotniony, zaintrygowany. Tajemniczość poznawanych terenów powinna wydobyć z niego chęć poznania tego, co nieznane, a nawet aby bał się tego, co może czyhać za rogiem. 

Patrząc chociażby na art work umieszczony powyżej można mieć skojarzenia z pierwszym Tomb Raider (1996), w którym to takie emocje były na porządku dziennym. Cisza, strach, poczucie tego, że jest się samotnym w bardzo intrygującym, nieznanym nam miejscu. Czy ekipie Crystal Dynamics uda się odtworzyć ten efekt? 

Więcej na temat ich najnowszego dzieła dowiemy się już jutro.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2015/02/06/ominous-beauty-exclusive-rise-of-the-tomb-raider-concept-art-gallery.aspx

Tagi: Crystal Dynamics gameinformer Rise of the tomb raider