Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2015 17:30
Grand Theft Auto V z wyśmienitym wynikiem - 45 mln wysłanych pudełek
910V

Grand Theft Auto V z wyśmienitym wynikiem - 45 mln wysłanych pudełek

Szefowie Rockstar i Take-Two na pewno nie mogą narzekać. Otrzymaliśmy oficjalną informację o liczbie wysłanych do sklepów egzemplarzy Grand Theft Auto V. Najnowsze dzieło R* radzi sobie fenomenalnie! 

W październiku otrzymaliśmy wiadomość, że wydawca wysłał do sklepów 34 mln pudełek Grand Theft Auto V. Zaledwie cztery miesiące po tym ogłoszeniu, liczba ta została powiększona i wynosi aktualnie 45 mln egzemplarzy.

Trzeba pamiętać, że spory udział w tym wyniku mają konsole aktualnej generacji – do sklepów trafiło już niemal 10 mln płytek z tą pozycją w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Sukcesem okazało się również GTA Online – gra ma aktualnie 24 mln aktywnych użytkowników i wielu z nich z przyjemnością wymienia prawdziwą gotówkę na wirtualną.

Take-Two pochwaliło się jednocześnie ogólnym wynikiem korporacji – firma w ostatnim kwartale ubiegłego roku wypracowała przychody na poziomie 531,1 mln dolarów.

Ten rezultat robi wrażenie, ale i tak wydawca zanotował spadek dochodów względem poprzedniego roku  – w tamtym okresie między innymi dzięki premierze Grand Theft Auto V na PlayStation 3 i Xboksach 360 firma zanotowała astronomiczne przychody – 1,86 mld dolarów!

Otrzymaliśmy również informację, że wysłano do sklepów 29 mln egzemplarzy serii Civilization, 5,5 mln NBA 2K15 oraz 23 mln serii Borderlands. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/03/gta-5-45-million/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Take-Two wyniki finansowe