Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2015 14:34
Fan przygotował Resident Evil 2 na Unreal Engine 3 - projekt wygląda świetnie!
1914V

Fan przygotował Resident Evil 2 na Unreal Engine 3 - projekt wygląda świetnie!

Niedawno zachwycaliśmy się powrotem serii Resident Evil. Otrzymaliśmy odpicowaną wersję pierwszej opowieści, ale wielu miłośników uniwersum wciąż wyczekuje na ulepszoną wersję Resident Evil 2. Taki projekt stworzył jeden z fanów, który postanowił pochwalić się swoim wyczynem w Sieci.

Rod Lima jest twórcą-amatorem i postanowił w swoim domowym zaciszu jak najlepiej opanować Unreal Engine 3. Autor nie chciał przygotowywać nowych produkcji, więc odświeżył kultowy Resident Evil 2!

Gra prezentuje się fenomenalnie – możecie to zobaczyć na poniższym materiale. Jest to zapis rozgrywki, który trwa niemal półtorej godziny. W tym czasie deweloper zdołał ukończyć opowieść.

Co ciekawe, Lima wspomniał, że na początku przygotował wersję tytułu z kamerą w stylu Resident Evil 4 (kamera nad ramieniem postaci), jednak w ostatecznej wersji projektu zdecydował się na klasyczną kamerę.

Twórca poinformował, że przygotowując swoją wersję Resident Evil 2 korzystał z pozycji na Wii, do której dodał kilka elementów (m.in. ekwipunek).

Niestety, z powodu praw autorskich projekt nigdy nie trafi do Sieci lub sprzedaży. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/02/resident-evil-2-gets-co-op-in-this-unreal-engine-rebuild/

Tagi: Capcom fan made resident evil 2 unreal engine 3