Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2015 16:02
Autor scenariusza do Resident Evil 3 chciałby przygotować remake
995V

Autor scenariusza do Resident Evil 3 chciałby przygotować remake

Jutro na europejskim rynku zadebiutuje odpicowana wersja Resident Evil HD (2015). Z okazji premiery tej pozycji Yasuhisa Kawamura – autor historii z Resident Evil 3: Nemesis – wypowiedział się na temat odnowienia trzeciej odsłony serii. 

Twórca nie ukrywa, że z wielką przyjemnością chciałby ponownie pracować przy serii Resident Evil i móc przygotować Resident Evil 3: Nemesis za pomocą dzisiejszych technologii:

„Nigdy nie mógłbym odrzucić takiej oferty (ponownie pracy dla Capcomu – red.). Bardzo lubię serię Biohazard (japoński tytuł serii Resident Evil – red.). Szczerze mówiąc, chciałbym przygotować remake Biohazard 3 za pomocą dzisiejszych technologii oraz z umiejętnościami, które posiadam. Jednak Capcom nigdy nie spróbuje i w dodatku ja nie jestem zbyt cennym członkiem dla Capcomu. Seria Biohazard jest przygotowywana przez najlepszych pracowników z firmy. Trudno nawet wyobrazić sobie, jak wielkim prestiżem jest dostanie się do tego zespołu. Nawet gdybym z powodzeniem pracował przy remake’u Biohazard 3, to istnieje już Operation Raccoon City oraz  The Umbrella Chronicles. Nie mam na to żadnych szans.”

Powyższe słowa są dość oczywiste – Capcom przez lata prac nad serią stworzył zespół, który zajmuje się wyłącznie tym uniwersum i jest to elitarna, zamknięta grupa. W tej sytuacji Yasuhisa Kawamura nie ma szans na dołączenie do tej ekipy.

W kolejnej wypowiedzi deweloper wspomniał, że początkowo Biohazard 3 nazywał się Biohazard 1.5. Dopiero po zaprezentowaniu przez Sony PlayStation 2, włodarze firmy postanowili zmienić nazwę Biohazard 3 na Biohazard 4, a projekt Kawamury wypełnił lukę. 

Źródło: http://www.videogamer.com/pc/resident_evil_3_nemesis/news/resident_evil_3_writer_would_love_to_remake_the_classic_ps1_horror.html

Tagi: