SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.01.2015 10:27
W Japonii sprzedał się pierwszy milion egzemplarzy PlayStation 4
944V

W Japonii sprzedał się pierwszy milion egzemplarzy PlayStation 4

W trakcie 2014 roku Microsoftowi udało się w Japonii opchnąć tylko 50 tysięcy egzemplarzy Xbox One. Niektóre sklepy w związku z małym zainteresowaniem zdecydowały się na duże obniżki ceny amerykańskiego hardware'u. Lepiej jest z PS4. Konsola wreszcie pokonała granicę 1 mln sprzedanych egzemplarzy.

Grudzień Sony zamykało z 970 tysiącami sprzedanych sztuk PS4 na rynku japońskim. Na samym początku stycznia firmie udało się opchnąć ok. 40 tysięcy egzemplarzy (Japończycy tradycyjnie dokonują zakupów w pierwszych dniach nowego roku). Dzięki temu konsola właśnie przekroczyła granicę 1 mln sprzedanych sztuk w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Informację podaną najpierw przez Media Create potwierdził Atsuhi Morita, prezes Sony Computer Entertainment Japan and Asia.

Na wykresie który sporządziła redakcja DualShockers (na bazie danych Media Create) widać, że PS4 niekoniecznie cieszy się tak dużym zainteresowaniem w Japonii, jak w USA i Europie. Konsola rozpoczęła swój żywot z dużą sprzedażą (300 tysięcy egzemplarzy w 1 tygodniu), ale później z trudem przekraczała 20 tysięcy sztuk tygodniowo. Nadal najmocniejszą konsolą stacjonarną w KKW pozostaje Wii U, które również w grudniu rozchodziło się lepiej od PS4.

Tagi: japonia sony computer entertainment sprzedaż xbox one

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme