Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2014 13:33
Nowe szczegóły o Mirror's Edge - mniej frustracji, więcej przyjemności!
1207V

Nowe szczegóły o Mirror's Edge - mniej frustracji, więcej przyjemności!

W 2015 roku na pewno poznamy szczegóły nowej opowieści Faith. Mirror's Edge (2015) powstaje w DICE od dłuższego czasu i według najnowszych informacji, autorzy chcą usprawnić pierwowzór pod kilkoma istotnymi elementami. 

Karl-Magnus Troedsson – dyrektor generalny DICE – postanowił jeszcze przed nowym rokiem wypowiedzieć się na temat Mirror's Edge (2015).

Włodarze Electronic Arts zdecydowali, że zespół pracujący nad tym tytułem będzie mniejszy, ale jednocześnie otrzyma tyle czasu ile będzie potrzebować na rozwój projektu. W tej sytuacji mniej nie znaczy gorzej, ponieważ wszyscy pracownicy będą zajmować się pozycją na podobnym poziomie i dzieło będzie bardziej jednolite.  

Twórcy przyznają, że kontrola bohaterki w pierwowzorze pozostawiała wiele do życzenia i z tego powodu autorzy skupiają się na ulepszeniu tego elementu – ma być więcej zabawy, a mniej frustracji.

„Chcemy nadal to robić [w domyśle elementy parkour – red.] ale usuwamy odrobinę frustrujących momentów, które pojawiały się w przypadku pierwszej odsłony.”

Dodatkowo programiści skupiają się na przygotowaniu przyjemniejszego systemu walki, który będzie łatwo dostępny.

Na zakończenie Troedsson wspomniał, że DICE rozważa wsparcie gogli wirtualnych rzeczywistości i zespół sprawdzał mod, który pozwala wykorzystywać Oculus Rift do Mirror's Edge. Jednak ta technologia nadal raczkuje i przez problemy graczy (mdłości, zawroty głowy) są to tylko i wyłącznie plany na przyszłość. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/mirror-s-edge-2-developer-trying-to-remove-frustration/1100-6420636/

Tagi: DICE Electronic Arts karl-magnus troedsson mirror's edge mirror's edge 2