Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.12.2014 20:42
FBI bada sprawę ataków na PlayStation Network oraz Xbox Live
1250V

FBI bada sprawę ataków na PlayStation Network oraz Xbox Live

W święta serwery Microsoftu oraz Sony zostały sparaliżowane przez grupę hakerów, którzy ukrywają się pod nazwą Lizard Squad. Ta sytuacja odbiła się znacząco na usługach obu firm i z tego powodu sprawą zajęło się samo FBI. 

Federalne Biuro Śledcze, to amerykańska agencja rządowa, która zajmuje się przestępstwami wykraczającymi poza granice jednego stanu. Właśnie takim wykroczeniem były ataki DDoS na serwery PlayStation Network oraz Xbox Live.

Rzecznik biura FBI poinformował redakcję GamesBeat, że „FBI bada sprawę”, jednak „Biorąc pod uwagę charakter sprawy, nie może wypowiadać się na ten temat.”.

Nie będzie dla nikogo niespodzianką, że ataki DDoS są nielegalne i powodują zagrożenie. Przez sparaliżowanie usług Xbox Live oraz PlayStation Network klienci nie mogli korzystać ze sklepów internetowych, a ta sytuacja kwalifikuje się do sprawy karnej.

Przedstawiciele Lizard Squad wspomnieli na Twitterze, że nie przejmują się tą informacją. 

Warto jednocześnie wspomnieć, że w imieniu grupy hakerów przemawia niejaki Ryan – 16-latek z Finlandii, który udzielił nawet wywiadu stacji Sky News:

Nastolatek jest znany w półświatku hakerów, ponieważ już w 2013 roku został karany za wysyłanie informacji dotyczących ataku bombowego na American Airlines.

FBI poinformowało, że również bada powiązania Fina z przestępcami, jednak w tej sytuacji sprawa może się okazać bardzo trudna. Finlandia prawdopodobnie nie zezwoli na ekstradycję (zbyt młody wiek), więc amerykańska agencja rządowa może mieć związane ręce.

Ryan wciąż komentuje poczynania Lizard Squad.

Źródło: http://venturebeat.com/2014/12/30/fbi-confirms-lizard-squad-under-investigation-for-psn-xbox-live-attacks/

Tagi: atak ddos fbi hakerzy lizard squad