Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 20.12.2014 20:01
Zasyp informacji i jeszcze ciepłe nagrania z Final Fantasy XV!
2430V

Zasyp informacji i jeszcze ciepłe nagrania z Final Fantasy XV!

Active Time Report przyniosło nam w tym pięknym dniu zatrzęsienie szczegółów odnośnie Final Fantasy XV popartych dwoma materiałami wideo ku uciesze naszych oczu i uszu.

Na zwiastunie możemy zobaczyć miasto Restarg, jedne z wielu w FF XV. Restarg jest w niewiadomy dla nas sposób związane z Tytanem, lecz prawdopodobnie powiązanie to odkryjemy sami, jako gracze. 

Jak miasto, to i zawarte w nim aktywności. Spędzimy noc w hotelu, zregenerujemy siły w knajpie czy poprowadzimy uliczkami samochód, który będzie naszym głównym środkiem transportu, a tam, gdzie nie sięgnie nasza maszyna, będziemy zmuszeni przytaszczyć się pociągiem.

Hajime Tabata napomknął także o obozowaniu, wprowadzającym delikatne znamiona trybu survival. Nasze postaci będzie potrzebowały się zdrzemnąć od czasu do czasu. Negatywne efekty braku snu będą się pojawiały po jakichś trzech dniach czasu świata gry, a jeden dzień to około jednej godziny czasu rzeczywistego.

Postać po rzeczonych trzech dniach zaczyna się skupiać bardziej na tym, by nie zasnąć na stojąco, przez co będzie mniej skuteczna w walce i odporna na zaklęcia mające podnosić statystyki.

Nasza zgraja będzie ulegała co jakiś czas rotacji, więc powinniśmy się obracać w towarzystwie w miarę świeżych twarzy. Na załogę złożą się także eidolony, czyli przyzywane postacie, które dołączą do nas po pokonaniu ich na określonych zasadach. Ten obecny w wersji demo będzie miał małe znaczenie dla fabuły, żeby nie popsuć nam zabawy.

No i coś, z czego część graczy może się ucieszyć, ale spodziewam się, że większość fanów japońskiej kultury grzecznie podziękuję za tę opcję - Final Fantasy XV da nam opcję wyboru głosów postaci, tj. wybierzemy między japońskim a angielskim. Ta opcja jest w nieco niepewna, jednak pozostańmy dobrej myśli.

Final Fantasy XV otrzyma także ogólnodostępną wersję demo, oprócz innego demo, w które zagrają tylko preorderowcy Final Fantasy Type-0 HD.

Źródło: http://squareportal.net/2014/12/20/all-new-final-fantasy-xv-details-from-jump-festa-2015-videos-screenshots/

Tagi: