Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2014 19:01
Panache Digital Games stawia na gry AAA
424V

Panache Digital Games stawia na gry AAA

Dwójka byłych Asasynów – Patrice Desilets – oraz – Jean-Francois Boivin – w listopadzie ogłosili powstanie nowego studia. Panache Digital Games chce się skupić na produkcjach o jakości AAA. Właśnie poznaliśmy skromne informacje dotyczące pierwszego projektu tego studia. 

Dyrektor kreatywny dwóch pierwszych odsłon Assassin’s Creed opublikował list do swoich fanów, w którym postanowił opowiedzieć kilka słów o zespole i jednocześnie zapowiedział nadchodzący projekt.  

„Więc co to jest Panache Digital Games? Jest to zupełnie nowe studio deweloperskie AAA z siedzibą w Montrealu, które założyłem z moim dobrym przyjacielem i długoletnim sojusznikiem Jean-Francois Boivinim, w lecie 2014 roku.

Wierzę w gry AAA. Wierzę z całego serca w to medium nazywane „grami wideo”, które może być pozytywnym motorem zmian w naszym społeczeństwie, a gry jakości AAA posiadają niezrównaną siłę do osiągniecia tego celu. Widzicie, drodzy przyjaciele, zawsze moim podstawowym celem było poruszanie się w świecie gry. To dzięki tej motywacji zaprojektowałem Assassin’s Creed. Wierzę, że w jakiś sposób udało mi się spełnić misję. To daje mi jeszcze większą motywację, ambicję i serce do kontynuowania przygody.

Jednak niestety ten list nie zdradzi, nad czym w Panache aktualnie pracujemy. Nie teraz, to odrobinę za wcześnie. Mogę tylko wspomnieć, że pracujemy nad historyczną grą akcji z elementami typu survival z widokiem z perspektywy trzeciej osoby.  To coś, co wychodziło nam w przyszłości.”

Brzmi ciekawie? Możemy mieć pewność, że Patrice Desilets nie zmarnuje okazji i będzie chciał zaprezentować graczom wyjątkowe tytuły. Pewnie więcej szczegółów dotyczących tego projektu poznamy już na początku 2015 roku. 

Źródło: http://www.panachedigitalgames.com/

Tagi: Jean-François Boivin Panache Digital Games Patrice Desilets Ubisoft