Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2014 15:33
Arcadia będzie odpowiedzą Microsoftu na PlayStation Now?
1289V

Arcadia będzie odpowiedzą Microsoftu na PlayStation Now?

Od wielu miesięcy otrzymujemy informacje, według których Microsoft przygotowuje alternatywę dla PlayStation Now. Przedstawiciele firmy nadal nie zdradzają szczegółów, jednak według najnowszych informacji prace nad usługą idą w dobrym kierunku. 

We wrześniu wspominaliśmy na PPE o doniesieniach serwisu Neowin – portal odnotował, że Microsoft rozpoczął testy platformy, dzięki której gracze mogliby zapoznawać się z produkcjami z Xboksa One i Xboksa 360 w przeglądarce. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Tym razem wiadomość nie jest tak konkretna, ale dziennikarze All About Microsoft poinformowali, że posiadają informacje od „zaufanego źródła w firmie” i nowa technologia amerykańskiej korporacji ma nosić nazwę Arcadia.

Microsoft podobno wykorzysta swoją sieć – Azurę – do napędzania nowej platformy. Dzięki tej usłudze gracze mają mieć nieograniczony dostęp do swoich produkcji oraz aplikacji.

Według informacji redaktorów AAM – usługę firmy z Redmond ma wyróżniać wielka swoboda. Gracz bez najmniejszych przeszkód powinni móc korzystać z Xboksa One na ekranie smartfonów, laptopów, czy też tabletów.

Niestety, technologia jest w bardzo wczesnej fazie, więc nie możemy liczyć na szybką prezentację. 

Za podesłanie odnośnika do informacji, dziękujemy użytkownikowi Radesito.

Źródło: http://www.gottabemobile.com/2014/12/16/arcadia-is-microsofts-playstation-now-streaming-service/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Gottabemobile+%28GottaBeMobile%29

Tagi: arcadia chmura Microsoft playstation now plotka Sony