Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2014 18:32
Donkey Kong atakuje Japonię - Sony przedstawia plakaty filmu Pixels
1812V

Donkey Kong atakuje Japonię - Sony przedstawia plakaty filmu Pixels

Sony Pictures Entertainment właśnie zaprezentowało plakaty nowej produkcji, która w przyszłym roku trafi do kin. Na grafikach znajdziemy między innymi Pac-Man’a oraz Donkey Kong’a! Wiecie, dlaczego? Ponieważ Obcy atakują Ziemię przy pomocy klasycznych bohaterów z gier wideo. 

Pixels opowie nam historię, w której Obcy źle zinterpretowali materiały z klasycznych gier wideo i potraktowali je jako wypowiedzenie wojny. Najeźdźcy przeciwko Ziemi wykorzystują znanych bohaterów z gier wideo – na plakatach możemy zobaczyć Donkey Kong’a, który atakuje Japonię. W tej sytuacji prezydent Stanów Zjednoczonych dzwoni do swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, który w latach 80. był mistrzem w grach – Sam Brenner ma pokierować oddziałem, który uratuje planetę.

Film powstał na podstawie krótkometrażowej produkcji z 2010 roku. 

Reżyserem produkcji jest Chris Columbus (m.in. Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Jorku, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic), zaś nad scenariuszem pracowały trzy osoby - Timothy Dowling, Tim Herlihy oraz Adam Sandler.

W obsadzie znalazło się wiele znanych twarzy - Josh Gad (m.in. Josh Gad, Stażyści, Miłość i inne używki) Kevin James (m.in. Duże dzieci, Diabli nadali, 50 pierwszych randek), Adam Sandler (m.in. Dwóch gniewnych ludzi, 50 pierwszych randek, Klik: I robisz, co chcesz, Państwo młodzi: Chuck i Larry) Peter Dinklage (m.in. X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, Gra o tron) oraz Michelle Monaghan (m.in. Kod nieśmiertelności, Zanim odejdą wody, Mission: Impossible - Ghost Protocol, Mission: Impossible III). 

Pixels trafi do kin 24 lipca 2015 roku. 

Tagi: ekranizacja film gry wideo plakat Sony Pictures