Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2014 14:01
Nintendo przygotowuje nowy GamePad do Wii U?
951V

Nintendo przygotowuje nowy GamePad do Wii U?

Na początku grudnia Nintendo opublikowało w Sieci nową reklamę, w której rodzina rywalizuje w Mario Kart 8. Na pierwszy rzut oka spot nie wyróżnia się znacząco względem poprzednich reklam Big N, jednak czujni gracze zauważyli, że zaprezentowany kontroler nie przypomina tego, który jest dostępny w sprzedaży. 

Na zaprezentowanym materiale GamePad posiada mniejszą ramkę i większy ekran – jest to dość zaskakująca sytuacja, ponieważ wcześniej nie otrzymywaliśmy wyraźnych sygnałów dotyczących nowego kontrolera do Wii U.

Aktualnie Nintendo Wii U nie obsługuje wielu GamePadów. Natomiast w marcu Shigeru Miyamoto potwierdził, że powstają produkcje, które będą wykorzystywać dwa kontrolery, ale firma nie wspominała o nowej wersji urządzenia.

Taka praktyka nie powinna dziwić fanów japońskiej korporacji – często otrzymujemy nowe wersje konsol – i  możliwe, że już na początku przyszłego roku pojawią się w tym temacie konkrety.

W tej sprawie kontaktowali się z Nintendo redaktorzy Polygonu, którzy nie otrzymali formalnej odpowiedzi, ale dziennikarze zostali poinformowani, że materiał z reklamy został przerobiony ze starego spotu (sprzed siedmiu miesięcy).

Za podesłanie odnośnika do informacji, dziękujemy użytkownikowi dexx.

Źródło: http://www.polygon.com/2014/12/15/7393601/wii-u-second-gamepad-redesign-ad-trailer

Tagi: gamepad Nintendo plotka wii u