Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.12.2014 16:00
Amerykański rząd pomoże w walce z grupą Lizard Squad?
1299V

Amerykański rząd pomoże w walce z grupą Lizard Squad?

Od kilku tygodni stale informujemy naszych czytelników o kolejnych atakach hakerów. Microsoft, Sony, Activision, Electronic Arts, Valve – wiele firm w ostatnim czasie odczuło na swoich serwerach działania niepożądanych osób. Gracze chcą pomocy i postanowili zgłosić się z tym problemem do Białego Domu. 

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość, że w trakcie świąt Bożego Narodzenia zostaną przeprowadzone kolejne ataki. Gracze są wściekli, ponieważ chcą normalnie korzystać z usług, za które płacą.

Niestety, często serwery Xbox Live, czy też PlayStation Network nie działają. Do wielu ataków przyznaje się grupa Lizard Squad i z tego powodu na stronie Petitions.WhiteHouse.gov powstała specjalna petycja:

„Niesławna grupa hakerów „Lizard Squad” popełniła wiele zbrodni – od ataków DDoS na Microsoft, Sony, platformę Steam, które odczuło setki tysięcy ludzi, do fałszywej informacji o podłożeniu bomby, przez którą samolot został zmuszony do lądowania.

Jednak rząd nie podjął wiele wysiłku, aby faktycznie znaleźć przestępców. Petycja ma to zmienić.”

Do 4 stycznia petycję musi podpisać jeszcze 91 tysięcy osób – jeśli tak się stanie, to wiadomość trafi do odpowiednich osób w Białym Domu

Trudno ocenić, czy ten wniosek może coś zmienić. Jednak mam wrażenie, że jest to ostatnia deska ratunku, ponieważ firmy nie radzą sobie z problemem.  

Więcej informacji znajdziecie tutaj. 

Tagi: atak ddos ddos hakerzy lizard squad