Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2014 08:18
Xbox One najlepiej sprzedającą się konsolą listopada w USA i UK!
1695V

Xbox One najlepiej sprzedającą się konsolą listopada w USA i UK!

Phil Spencer wydawał się wyjątkowo pewny siebie w wypowiedziach na temat popularności Xbox One w listopadzie. Okazuje się, że w końcu sprzęt Microsoftu zdołał wyprzedzić PlayStation 4 w okresie jednego miesiąca!

Po raz pierwszy miesięczny wynik Xbox One okazał się wyższy niż PlayStation 4. I to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Wielkiej Brytanii!

Informację przekazał wiceprezes Xbox Marketing Mike Nichols.
 

"W listopadzie ustanowiliśmy nowy rekord sprzedaży Xbox One. Xbox One było najlepiej sprzedającą się konsolą w USA i Wielkiej Brytanii w tym okresie. Gracze zareagowali niesamowicie na nasz lineup, kupując więcej gier w listopadzie na XONE, niż na jakąkolwiek inną platformę 8 generacji. Miłośnicy naszych produkcji zalogowali 357 mln godzin gameplayu globalnie - to był najmocniejszy miesiąc w historii działania Xbox Live. Cieszymy się z takiego zainteresowania i jesteśmy wdzięczni graczom za ich pasję i wsparcie dla społeczności Xbox” – powiedział Nichols.Wyniki, o których mówi przedstawiciel Microsoftu, potwierdziło w Stanach Zjednoczonych NPD.

Grupa NPD opublikowała też ranking 10 najpopularniejszych gier w listopadzie, w USA. Okazuje się, że za oceanem triumfowało Call of Duty: Advanced Warfare. GTA V musiało zadowolić się pozycją drugą.

Sprzedaż software'u w USA:

1.) Call of Duty: Advanced Warfare (360, XBO, PS4, PS3, PC)
2.) Grand Theft Auto V (PS4, XBO, 360, PS3)
3.) Super Smash Bros. (NWU, 3DS)
4.) Madden NFL 15 (360, XBO, PS4, PS3)
5.) Pokemon Alpha Sapphire (3DS)
6.) Far Cry 4 (PS4, XBO, 360, PS3, PC)
7.) Pokemon Omega Ruby (3DS)
8.) NBA 2K15 (PS4, 360, XBO, PS3, PC)
9.) Assassin's Creed: Unity (PS4, XBO, PC)
10.) Halo: The Master Chief Collection (XBO)


NPD poinformowało nas, że w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku zanotowano 2% przyrost sprzedaży hardware'u i software'u.

Microsoft ma powody do radości. PS4 bylo najlepiej sprzedającą się konsolą w USA od 10 miesięcy. Nawet premiera takich tuzów jak Forza Horizon 2 czy Titanfall nie zagroziła tej pozycji. W listopadzie jednak Microsoft przeszedł do ostrej ofensywy cenowej, oferując za niecałe 350 dolarów pakiety konsola + gra, co chyba przekonało wielu graczy do zakupów.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2014/12/12/xbox-one-the-best-selling-console-in-the-us-and-uk-in-november

Tagi: Microsoft playstation 4 Sony uk usa wielka brytania xbox one