Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2014 13:45
Square Enix komentuje sytuację Rise of the Tomb Raider
2199V

Square Enix komentuje sytuację Rise of the Tomb Raider

Wczoraj ponownie ożyła rozmowa dotycząca ekskluzywności Rise of the Tomb Raider. Grę wyda amerykańska korporacja, a sprawę postanowili skomentować przedstawiciele Square Enix. 

Najnowsze przygody Lary Croft są dla wszystkich graczy wielką zagadką. Od czasu do czasu otrzymujemy skromne informacje, które później staramy się zebrać w całość.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że dystrybucją tytułu zajmie się Microsoft i przedstawiciele Square Enix potwierdzili tę sytuację:

„Tak, Microsoft wyda Rise of the Tomb Raider na Xboksach. Microsoft zawsze widział ogromny potencjał w marce Tomb Raider i chce nam pomóc bardziej niż ktokolwiek wcześniej pod względem rozwoju, marketingu oraz sprzedaży detalicznej, co jest naszym zdaniem dobrym krokiem w dalszym budowaniu marki Tomb Raider jako jeden z najlepszych gier.”

Jak widać przedstawiciele amerykańskiej korporacji bardzo poważnie podeszli do uniwersum Lary i firma chce wspomóc produkcję pod wieloma względami.

Następnie pracownik japońskiej firmy kolejny raz wspomniał, że umowa pomiędzy Microsoftem a Square Enix ma formę czasową:

„Nasza współpraca z Microsoftem dotycząca Rise of the Tomb Raider jest czasowa, ale nie będziemy teraz omawiać szczegółów. Skupiamy się na współpracy, by dostarczyć wspaniałą produkcję na Xboksa One i Xboksa 360.”

Warto dodatkowo wspomnieć, że Microsoft porównał tę współpracę:

„Umowa z Crystal Dynamics przypomina tę, którą zawarliśmy z Capcomem w przypadku Dead Rising 3, czy z Harmonix w związku z Dance Central.”

Źródło: http://www.gameinformer.com/themes/blogs/generic/post.aspx?WeblogApp=news&y=2014&m=12&d=09&WeblogPostName=microsoft-s-tomb-raider-publishing-deal-similar-to-dead-rising-3&GroupKeys=

Tagi: Crystal Dynamics Microsoft Rise of the tomb raider square enix