Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2014 14:32
Nowe informacje dotyczące ekskluzywności Rise of the Tomb Raider - co z platformami Sony?
2375V

Nowe informacje dotyczące ekskluzywności Rise of the Tomb Raider - co z platformami Sony?

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft zawarł umowę ze Square Enix dotyczącą ekskluzywności Rise of the Tomb Raider. Później otrzymaliśmy potwierdzenie, że jest to tylko czasowa wyłączność, ale właśnie pojawiła się dość zaskakującą wiadomość.

Temat ekskluzywności Rise of the Tomb Raider nadal trwa. Microsoft oraz Square Enix nie chcą zdradzić szczegółów umowy, więc gracze oraz dziennikarze z całego świata starają się czytać pomiędzy wierszami.

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że dystrybucją produkcji nie będzie zajmował się Square Enix, a właśnie Microsoft! Jest to dość zaskakująca wiadomość, ponieważ wcześniej otrzymaliśmy informację, że to japońska korporacja zajmie się wydaniem nadchodzącej odsłony Lary Croft.   

W sprawie wypowiedział się dyrektor marketingu marki Xbox – Aaron Greenberg – który potwierdził, że to Microsoft  zadba o pozycję.

Warto jeszcze wspomnieć, że Square Enix nigdy formalnie nie podało platform docelowych – tę wiadomość otrzymaliśmy od przedstawicieli amerykańskiej firmy.

Co w tej sytuacji z wersją na PlayStation 4, PlayStation 3 lub komputery osobiste? Temat wydaje się otwarty, ale pojawiają się w Sieci głosy, według których najnowsza informacja przekreśla wydanie Rise of the Tomb Raider na sprzęty Sony.

 

Źródło: http://www.videogamer.com/xboxone/rise_of_the_tomb_raider/news/rise_of_the_tomb_raider_is_being_published_by_microsoft.html

Tagi: Crystal Dynamics Microsoft Rise of the tomb raider Square Enix xbox one