Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.12.2014 11:07
Jak Square Enix zostało trollem roku? - zobaczmy to jeszcze raz
2467V

Jak Square Enix zostało trollem roku? - zobaczmy to jeszcze raz

Nagrody za najlepsze gry 2014 zostały już rozdane w trakcie imprezy The Game Awards. Gdyby istniała jednak oddzielna kategoria "największego trolla roku", z pewnością triumfowałoby Square Enix.

W trakcie pierwszego dnia imprezy PlayStation Experience Square Enix pojawiło się na scenie. Rozbawiony Shinji Hashimoto podkręcił publiczność tekstem, że "Final Fantasy VII wraca na PlayStation". Owacje były gromkie, bo gracze liczą cały czas na remake "siódemki", z next-genową grafiką. Rzeczywistość okazała się jednak - jak juz wiemy - bardzo rozczarowująca. Otrzymamy po prostu konwersję niedbale skleconej wersji pecetowej, która - szczerze powiedziawszy - wygląda gorzej niż oryginalna edycja z PlayStation (cieniowanie Gourauda połączone z pikselozą nadawało grze charakteru i dobrze komponowało się z tłami w niskiej rozdzielczości). Inna sprawa, że Square Enix nie potrafi już nawet stworzyć emocjonującego trailera, dobrze skomponowanego z muzyką. Tutaj możecie sprawdzić, jak umiejętnie Final Fantasy VII było reklamowane w 1997 roku.

Tytuł największego trolla roku Square Enix ma już praktycznie w garści. Wątpię, by jakiejkolwiek innej firmie udało się przebić ten wyczyn.

Tagi: