Roger Żochowski Roger Żochowski 06.12.2014 06:20
Zelda na WiiU w przyszłym roku - nowy gameplay zapowiada hit!
1566V

Zelda na WiiU w przyszłym roku - nowy gameplay zapowiada hit!

Zelda na WiiU, to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie produkcji nie tylko na WiiU, ale w ogóle. Nie małym zaskoczeniem był fakt, że na sam koniec TGA Nintendo zaprezentowało nowy gameplay, zapowiadając, że gra zawita na rynek w przyszłym roku.

Niestety, jesteśmy skazani na oglądanie całości z daleka, bowiem nie wiedzieć czemu Ninny postanowiło zaprezentować nam grę z perspektywy designerów siedzących przed telewizorem - Miyamoto i Aonumy. Niemniej jednak nawet z tej perspektywy widać, że Zelda już teraz aspiruje do miana system-sellera.
 

Świat gry będzie ogromny. Podczas prezentacji Link wchodzi na wielką górę, czemu towarzyszy przepiękny zachód słońca oraz widok ogromnej, rozpościerającej się po horyzont krainy Hyrule. Z wierzchołka nasz bohater rusza dalej wykorzystując wiatr i płótno żaglowe znane ze Skyward Sword. Dzięki niemu może szybować i podziwiać świat niczym w rasowych sandboksach. Na Padlecie będziemy mogli zapoznać się z całą mapą z lotu ptaka, sprawdzić, co się na niej znajduje, oraz oznaczyć miejsca, w które mamy się w danej chwili udać. 
 
Ponownie przyjdzie nam ujeżdżać Eponę. Galopowanie pomiędzy drzewami nie sprawi nam większych trudności (będzie półautomatyczne), a do tego wykorzystując łuk będziemy mogli niczym w Shadow of the Colossus ciskać strzałami do pojawiających się wrogów. Ponadto dostępna będzie też opcja zeskoku z konia w towarzystwie slow-motion, co ułatwi na celowanie do oponentów. Widok Epony szarżującej na łące wśród dzikich koni - bezcenny. 
 
Przy okazji Miyamoto potwierdził, że nie tylko Zelda zadebiutuje w 2015 roku, ale również Star Fox. Jeśli przymierzacie się jak pies do jeża z zakupem WiiU, to teraz jest chyba najwłaściwszy moment. 


 

Tagi: Nintendo tga trailer wideo wii u Zelda