SKLEP
redakcja PPE redakcja PPE 26.11.2014 00:10
PSX Extreme 208 z Kalendarzem Gracza 2015 od dzisiaj w sprzedaży! Wersja PDF już dostępna
3320V

PSX Extreme 208 z Kalendarzem Gracza 2015 od dzisiaj w sprzedaży! Wersja PDF już dostępna

Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest grudniowy numer PSX Extreme. Najnowsze wydanie znajdziecie wraz z dodatkiem w postaci Kalendarza Gracza. Ponadto na tradycyjnych 100 stronach recenzje aktualnych tytułów (m.in. Far Cry 4, Grand Theft Auto V, Dragon Age: Inkwizycja), spora dawka publicystyki (w tym Temat Numeru o e-sporcie) oraz stałe działy.

UWAGA! NUMER GRUDNIOWY W SPRZEDAŻY Z KALENDARZEM GRACZA 2015. NAJNOWSZE WYDANIE, ZE WZGLĘDU NA DOŁĄCZONY KALENDARZ, DOSTĘPNE WYJĄTKOWO W CENIE 12,90 PLN.
 
NUMER W FORMACIE PDF W TRADYCYJNEJ CENIE 8,00 PLN DO KUPIENIA TUTAJ
 
 
Kilka miesięcy temu Michał Walkiewicz ubolewał nad faktem, że największym twórcom gier daleko w świecie popkultury do statusu ikon i celebrytów, jakimi obdarza się gwiazdy filmowe czy muzyczne. Faktycznie tak jest – ikony gamedevu są nimi tylko dla nas: nerdów, hardkorowców, branżowych wyjadaczy. Znamy i cenimy ich dorobek, podziwiamy za pomysły, kreatywność, unikalny wkład w rozwój gier wideo. Faktycznie nie kreują się na celebrytów, o czym sam mogę zaświadczyć, mając na koncie spotkania m.in. z Cliffem Bleszinskim, Davidem Cage’em, zespołem Naughty Dog, Timem Schaferem, Markiem Cernym, ekipą Bungie, CDP RED i wieloma innymi. Ale i tutaj są wyjątki, dla których obecność na światowych targach gier wcale nie jest koniecznością, a choćby mailowy wywiad dla polskiego magazynu to pierdółka niewarta uwagi i zbędny PR. No, ale – nazwa studia zobowiązuje. Dziękuję Wam, Rockstar, w imieniu czytelników i swoim. Za gry i tylko za gry, niestety.
 
 
 
 
 
 
„Wiedz, że coś się dzieje” – gdy przeczytałem ten zwrot po raz chyba piąty wśród rozmaitych tekstów, nadsyłanych przez rozmaitych zgRedów do aktualnego numeru, byłem gotowy ogłosić spiseG (w ramach zabawy w Sherlocka, poszukajcie tego hasła podczas lektury kolejnych stron). Ale chyba faktycznie coś się dzieje. I to nic dobrego. Nie pamiętam miesiąca, żebyśmy tak chóralnie narzekali na branżę – i to z rozmaitych powodów. Ja, Koso, Mielu, Hyde Parki – nawet Kubie puściły nerwy i musiał żółć wylać na papier. Ale w sumie, jeśli kiedyś ma się dziać (jakkolwiek – źle czy dobrze), to przecież nie w sezonie ogórkowym, a w szczycie sezonu sprzedażowego. Bo jesienny wysyp premier to nie tylko czas świętowania i okres wzmożonych zakupów, ale też często przykry moment rozliczania naszych dostawców z obietnic. Dostawców contentu rozmaitego rodzaju: od cyfrowego, jaki nabywamy na płytach, po wszelakiego rodzaju usługi, za które płacimy z własnej kieszeni – jeśli nie w postaci samej gry, to często osobnego abonamentu. A niestety ostatni rok nie był powodem do dumy dla wielu z nich – nasze opinie rozsiane po numerze możecie uznać za swoiste podsumowanie pierwszych 12 miesięcy panowania nowej generacji. I nie jest to niestety podsumowanie euforyczne. Jeżeli za 2 miesiące naszą Grą Roku 2014 zostanie jakiś remake z 7. generacji, obraz będzie kompletny.
 
 
 
 
 
Dość jednak smutów. Przed nami Boże Narodzenie, więc spełniamy Wasze życzenie – dostajecie gadżet i plakaty w jednym – Kalendarz Gracza 2015. Wesołych Świąt! Widzimy się 31 grudnia po lekkim liftingu według Waszych sugestii z ankiety. 
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
 
Konsolowy e-sport
 
CO NOWEGO
 
 
RECENZJE
 
 
NETWORK
 
Akiba’s Trip: Undead & Undressed
Deadfall Adventures: Heart of Atlantis
Stealth Inc 2: A Game of Clones 
 
POCKET
 
 
HARDKOR
 
Pocztówka z gór   
Historia nowoczesnej piaskownicy   
Gracze na barykadach   
Halo przy popcornie   
Mody, machinima i Minecraft
Przez pryzmat serii – Dragon Age
Gdzie się podziały moje konsole? 
Hity 7. generacji – muzyczne
Hity 7. generacji – sportowe
W nożycach cenzora
Poza ekranem – Lekcja historii 
Martwa strefa – Origin Systems 
Unplugged – Osadnicy z Catanu 
PlayStation TV – test  
Powrót do przeszłości – Color TV Game 
Graczpospolita
Kartoteka – Richard Garriott
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru grudniowego wysłaliśmy w niedzielę, 23 listopada. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
 
E-wydanie dostępne tradycyjnie na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.

Tagi: