Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2014 19:30
Byli Asasyni otwierają studio - już niedługo poznamy projekt Panache Digital Games
589V

Byli Asasyni otwierają studio - już niedługo poznamy projekt Panache Digital Games

Dyrektor kreatywny dwóch pierwszych odsłon Assassin’s Creed wraz z producentem Assassin's Creed: Brotherhood postanowili wspólnymi siłami otworzyć nowe studio. Siedziba Panache Digital Games mieści się w Montrealu i możemy mieć pewność, że o tej ekipie wielokrotnie usłyszymy.

Patrice Desilets był dyrektorem kreatywnym Assassin's Creed i Assassin's Creed II, jednak nie zakończył współpracy z francuską korporacją w miłych okolicznościach. Dwukrotnie odchodził z firmy i na zakończenie oskarżył Ubisoft o przywłaszczenie sobie praw do marki 1666: Amsterdam. Po ostatnim pożegnaniu się z pracodawcą wydał następujące oświadczenie:

„To nie była moja decyzja. Działania Ubisoftu są bezpodstawne i bezzasadne. Zamierzam walczyć z Ubisoftem o moje prawa, dla dobra mojego zespołu i dla mojej gry.”

Współzałożycielem nowego studia został Jean-Francois Boivin, który miał przyjemność nadzorować prace nad Assassin's Creed: Brotherhood.

Byli Asasyni mają mnóstwo doświadczenia i zapewne wspólnymi siłami będą chcieli stworzyć wyjątkowy projekt. Pierwsza gra Panache Digital Games ma zostać zaprezentowana wkrótce. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/assassins_creed_unity/news/patrice_desilets_opens_new_studio_with_former_assassins_creed_producer.html

Tagi: Assassin's Creed Panache Digital Games Patrice Desilets Ubisoft