Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2014 16:57
Nowe atrakcje na targach Hall of Games 2014
525V

Nowe atrakcje na targach Hall of Games 2014

W połowie listopada we Wrocławiu odbędą się Targi Hall of Games 2014. Podczas imprezy zagramy między innymi w Dying Light oraz Hellraid. Jesteście ciekawi tego wydarzenia? Serdecznie zapraszamy na soczystą pigułę informacji.

GRY WIDEO

Już za dwa tygodnie rozpoczną się targi Hall of Games. Organizatorzy nie próżnowali i przygotowali kolejną porcję atrakcji. Na pierwszy ogień idzie premierowy pokaz gameplay’u najnowszej gry wrocławskiego studia Techland – Hellraid. Ten dynamiczny, pierwszoosobowy hack’n’slash w konwencji dark fantasy dostępny będzie dla uczestników Hall of Games na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Tak, nie przewidzieliście się – nie będzie to tradycyjny pokaz gry prowadzony przez deweloperów, a pierwsza taka okazja w historii - każdy z Was będzie mógł złapać pada w dłoń i własnoręcznie przetestować ten tytuł! Wcześniej taką możliwość mieli jedynie przedstawiciele prasy.  Oprócz swojego najnowszego projektu, Techalnd zaprezentuje również swoją grę akcji w klimacie survival horroru -  Dying Light, którego premiera odbędzie się na początku przyszłego roku.

Oprócz Hellraid oraz Dying Light na graczy będą oczekiwać także inne gry wydawane przez firmę Techland. Oczywiście to nie jedyne produkcje, które będzie można obejrzeć na targach, kolejne tytuły zostaną ujawnione już w krótce.

 
Post użytkownika Hall of Games.

VIRTUAL REALITY

Na targach zaprezentuje się także jedna z najbardziej utytułowanych agencji interaktywno-produkcyjnych UNIT9. Podczas Hall of Games - lider techniczny i założyciel polskiego oddziału Agencji - Maciej Zasada  poprowadzi prelekcję poświęconą nowej definicji gry jako „wielozmysłowego doświadczenia”, wykorzystującego wirtualną rzeczywistość. Zasada opowie także o  możliwościach, jakie daje Oculus Rift w tworzeniu nowego, wyjątkowego wizualnego przeżycia. Głównym tematem wystąpienia będzie projekt zrealizowany przez UNIT9 i jej polski oddział Le Polish Bureau dla firmy Nissan. „Chase the Thrill” (http://www.unit9(...)e-thrill), to niepowtarzalne, innowacyjne doświadczenie na skalę światową, które zaprezentowane zostało uczestnikom tegorocznego Paris Motor Show. Jest to pierwszy na świecie projekt marketingowy, w którym zastosowano jednocześnie urządzenia Oculus Rift i WizDish.

WizDish jest kontrolerem ruchu w formie wielokierunkowej bieżni. Jego celem jest umożliwienie użytkownikowi kontroli nad poruszaniem wirtualnej postaci w naturalny sposób - poprzez ruchy nogami, jednak bez konieczności przemieszczania się w świecie rzeczywistym.

Pomysł ten był możliwy do zrealizowania dzięki wypracowaniu specjalnej powierzchni “talerza” oraz spodów butów, które przy zetknięciu ze sobą dają minimalne tarcie. Użytkownik może zatem suwać stopami po WizDish’u bez żadnego wysiłku.

W „Chase the Thrill” główne wyzwanie to pościg za nowym modelem samochodu Nissan Juke. Gracz, sterujący wirtualną postacią przy pomocy własnych nóg, toczy szalony pościg po dachach budynków futurystycznego miasta. Pokonując kolejne przeszkody musi dogonić pędzący samochód.  

Na stoisku UNIT9/Le Polish Bureau, uczestnicy Hall of Games będą mieli niepowtarzalną okazję aby zapoznać się Oculusem, WizDish i wybranymi projektami UNIT9: http://www.unit9(...)se-study

http://www.unit9(...)the-rose

WARSZATY

Dodatkową atrakcją targów będą warsztaty Andrzeja Koloski „Zróbmy grę w 2 godziny“. Ten znany twórca gier ze studia Techland, a wcześniej VIVID Games, wspólnie z publicznością stworzy od podstaw całkowicie nową grę! Widzowie będą mogli obejrzeć z bliska proces tzw. „game jamu”, w którym to programiści mają ograniczony czas na stworzenie nowej gry. Na każdym etapie kreacji uczestnicy będą mogli zwracać się ze swoimi uwagami i spostrzeżeniami do prowadzącego warsztaty. Dzięki temu każdy element procesu tworzenia gry stanie się widoczny i zrozumiały dla widzów, a ich komentarze wpłyną na samo powstawanie gry. Warsztaty będą zatem raczej rodzajem interaktywnego przedstawienia i improwizacji, niż tradycyjną prezentacją w stylu „gadających głów”. Andrzej Koloska z branżą gier związany jest od przeszło 10 lat, w tym czasie wziął udział w tworzeniu blisko 50 tytułów.

Serdecznie zapraszamy na Targi Hall of Games 2014!

Hall of Games w pigułce

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Dying Light hell of games hellraid informacja prasowa Techland