Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2014 15:55
Premiera Dead or Alive 5: Final Round odbędzie się w lutym
636V

Premiera Dead or Alive 5: Final Round odbędzie się w lutym

Potwierdziły się ostatnie plotki i Dead or Alive 5: Final Round zadebiutuje w lutym. Ponadto gra będzie dystrybuowana na ósmej generacji w modelu biznesowym free-to-play. Jednak tylko PlayStation 4 otrzyma standardowe F2P, a gracze na Xboksie One będą musieli zadowolić się „niewielką różnicą”. 

Koei Tecmo potwierdziło, że produkcja zadebiutuje w Europie 20 lutego w wersji na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksy One oraz Xboksy 360.

Trzeba przy tym pamiętać, że posiadacze ósmej generacji będą mogli wypróbować ten tytuł – gra trafi w dniu premiery na PlayStation Store oraz Xbox Live. Jednak deweloperzy zdecydowali się na rózny model F2P.

Na PlayStation 4 gracze pobiorą Dead or Alive 5: Final Round Core Fighters, który pozwoli na grę czterema wojownikami (Ayane, Hayate, Kasumi i Ryu Hayabusa) oraz umożliwi dostęp do prawie wszystkich trybów. Zainteresowani za opłatą pobiorą kolejnych wojowników, nowe warianty rozgrywki (między innymi Story) oraz „inne funkcje”.

Na Xboksie One gracze otrzymają „darmowy trial Final Round”, który umożliwi dostęp do tej samej treści co Core Fighters, ale zainteresowani nie będą mogli kupować dodatkowych zawartości. Dopiero po „ulepszeniu” za niewielką opłatą do Core Fighters gracze będą mogli nabywać nowe elementy. Co ciekawe, aktualizacja do Core Fighters dodaje do gry czterech wojowników (Hitomi, Tina, Jann Lee i Bass).

Aktualnie autorzy nie poinformowali, dlaczego zdecydowali się na takie różnice. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/dead_or_alive_5_last_round/news/dead_or_alive_5_last_round_gets_feb_20_uk_release_date_but_f2p_versions_differ_between_ps4_and_xb1.html

Tagi: data premiery dead or alive 5: final round free to play tecmo koei