Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.10.2014 08:30
Co czcionka z Sunset Overdrive robi na PS Store?
1383V

Co czcionka z Sunset Overdrive robi na PS Store?

Microsoft nie boi się krytyki, pozwalając YouTuberom wrzucać ogromne ilości gameplayu z Sunset Overdrive. Nie ma się co jednak temu specjalnie dziwić - tytuł Insomniac zapowiada się na wielki hit. A ludzie z Sony chyba trochę pozazdrościli takiej sytuacji.

Sunset Overdrive to tytuł ekskluzywny dla Xbox One z wyrazistym stylem, wyrażanym nie tylko poprzez gameplay i sarkastyczną fabułę, obśmiewającą stereotypy z różnych gier, ale również kampanię reklamową. Gra na XONE ma charakterystyczną czcionkę, która używana jest m.in. na okładce oraz na reklamach tytułu. I wygląda na to, że ten "font" bardzo spodobał się Sony. Sprawdźcie w galerii, jaką reklamę wyprzedaży na PS Store przygotowała japońska firma.

Podobieństwa do czcionki użytej w tytule Sunset Ovedrive są oczywiste. Na oficjalnym profilu Twitter rozbawiona ekipa Insomniac wyjaśniła, że rzeczony font nazywa się "Overdrive Sunset" i został stworzony przez deweloperów exclusive'a na Xbox One. Twórcy zaznaczyli jednak, że wykorzystanie jej nie jest obłożone żadnymi opłatami. Nie mamy tu zatem do czynienia z plagiatem, ale raczej z zabawną koincydencją.

 

Źródło: http://www.polygon.com/2014/10/21/7032141/sunset-overdrive-sale-font

Tagi: humor insomniac Microsoft sony Sunset Overdrive Xbox One