Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2014 15:27
Mamy dane serii Assassin's Creed - 77 milionów sprzedanych egzemplarzy
1132V

Mamy dane serii Assassin's Creed - 77 milionów sprzedanych egzemplarzy

Pierwsza odsłona Assassin's Creed zadebiutowała na rynku 13 listopada 2007 roku. Od tego czasu przygody Asasynów stały się fundamentalnymi produkcjami studia. W przyszłym miesiącu otrzymamy aż dwie gry z tego uniwersum, więc jest to dobry moment, aby poznać trochę danych. Wiecie, która odsłona serii trafiła do najszerszego grona odbiorców?

Zaprezentowane informacje pokazują, że Ubisoft stworzył kurę znoszącą prawdziwe złote jaja. Pierwsza odsłona zadebiutowała zaledwie 7 lat temu, a już teraz produkcje trafiły do 77 milionów graczy na całym świecie. Najlepszy wynik osiągnęła trójka, która pobiła nawet pierwszą i drugą odsłonę.

W tym czasie otrzymaliśmy sześć głównych opowieści, jednak już w przyszłym miesiącu na rynku zadebiutuje Assassin's Creed: Unity oraz Assassin’s Creed Rogue, które będą jednocześnie siódmą i ósmą historią z „głównego kanonu”. Jednak licząc również mniejsze pozycje przeglądarkowe, na komórki, konsole przenośne – zadebiutowało 20 gier.

Na zakończenie zapraszamy Was do małej ankiety – którą odsłonę Assassin's Creed uważacie za najlepszą? Dajcie znać w komentarzach.  

Źródło: http://www.ign.ovh/2014/10/ubisoft-sells-77-million-units-of-game.html

Tagi: Assassin's Creed assassin's creed rogue assassin's creed: unity Ubisoft Ubisoft Montreal