Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2014 19:29
Saints Row: The Cooler to skasowany projekt, który miał wykorzystać sensory ruchowe
727V

Saints Row: The Cooler to skasowany projekt, który miał wykorzystać sensory ruchowe

W 2010 roku Heavy Iron Studios przygotowywało spin-off serii Saints Row, który miał wykorzystać PlayStation Move oraz Kinecta. Pozycję skasowano, ale dzisiaj do Sieci trafiły szczegóły. 

Twórcy rozpoczęli przygotowania produkcji w marcu 2010 roku, jednak po 6 miesiącach tytuł został skasowany przez THQ z powodu „obaw o jakość”. Gra miała wykorzystywać sensory ruchowe PlayStation Move oraz Kinect.

Założenia gry były bardzo proste – wejdź do baru, zrób rozróbę, zobaczyć kilka tańców, zagraj w poker, a następnie... Rozbij kilka butelek na głowach rywali.

Tak o projekcie wypowiedział się jeden z byłych pracowników Heavy Iron Studios:

„Zasadniczo Cooler miał być bijatyką na Kinecta, podobnie jak The Fight: Lights Out, ale w uniwersum Saint’s Row z dużą ilością pojedynków, które miały się odbywać w 8 lokacjach z Saint’s Row oraz w kilku nowych. Mieliśmy także system baru, w którym gracz mógł pić, oglądać tańce, uprawiać hazard itd.”

Deweloper twierdzi, że niektóre z elementów wykorzystano do UFC Personal Trainer.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/saints_row_4_reelected/news/canned_saints_row_the_cooler_was_a_motion-based_xbox_360_ps3_fighting_game.html

Tagi: