Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.10.2014 09:23
Po 8 latach pracy Final Fantasy XV ukończone w 55% - mamy świeży gameplay
1976V

Po 8 latach pracy Final Fantasy XV ukończone w 55% - mamy świeży gameplay

Square Enix zaprezentowało swieży gameplay z Final Fantasy XV[/gra, które prezentuje się coraz bardziej jak RPG akcji w stylu [gra]Kingdom Hearts. Twórcy twierdzą jednak, że w potyczkach ważne będą elementy taktyczne. Nie do końca widać to na zaprezentowanym fragmencie dema.

Najnowsza prezentacja rozgrywki z Final Final Fantasy XV skupia się na sekwencji walki z grupką żołnierzy przed okazałym rządowym budynkiem. Niestety deweloperzy pokazali tu obrazki, które chyba bardziej pasowałyby do Kingdom Hearts, a nie do serii Final Fantasy. Główny bohater cały czas napiera przed siebie, nie przejmując się blokowaniem ciosów i szczerze mówiąc wygląda to jak przeciętny "button-masher".

Deweloperzy odpowiedzieli na kilka pytań w trakcie swojego wystąpienia, twierdząc, że w grze pojawią się elementy taktyczne. Przykładowo po wciśnięciu przycisku bloku na padzie, postać będzie automatycznie zasłaniać się lub parować ataki przeciwników, ale jest to okupione zużywaniem MP. Twórcy zaznaczyli również, że w trakcie atakowania można wychylać gałkę analogową w różne kierunki, co zmienia charakter szlagów. Niestety nie będziemy mogli przełączać się między postaciami w trakcie batalii.

Square Enix podkreśliło, że tworzenie gry zostało ukończone w ok. 55%, co sprawia, że można z dużą rezerwą myśleć o rychłym wydaniu tytułu. Nie powiedziano nic na temat przewidywanej daty premiery, ale w takiej sytuacji z pewnością nie stawiałbym na premierę w 2015 roku.

Świeży gameplay możecie zobaczyć od 48 minuty poniższego nagrania.

Źródło: http://gematsu.com/2014/10/final-fantasy-xv-director-addresses-fan-concerns-new-gameplay

Tagi: final fantasy Final Fantasy XV japonia Square Enix

Nie przegap