SKLEP
redakcja PPE redakcja PPE 24.09.2014 07:28
PSX Extreme 206 od dzisiaj w sprzedaży!
1754V

PSX Extreme 206 od dzisiaj w sprzedaży!

Od dzisiaj w sprzedaży znajdziecie 206. numer PSX Extreme. Na tradycyjnych 100 stronach w tradycyjnej cenie 9,99 zł znajdziecie wiele ciekawych materiałów. Recenzujemy przedpremierowo Fifę 15 oraz inne aktualne hity, m.in. Destiny. Nasz Temat Numeru to ciuchy dla graczy, ale to tylko jeden z wielu tekstów publicystycznych. Pełna zapowiedź numeru czeka na Was w rozwinięciu newsa. 

 
Nie wiem jak Wy, ale ja cieszę się, że dożyłem czasów, w których gry wyszły z getta, stając się oficjalnie częścią popkultury i przemysłu rozrywkowego również w naszym kraju. Giełdowe wspomnienia i nostalgia to wspaniała rzecz, ale nie można nie docenić bogactwa tytułów i konsol w zasięgu portfela czy wolności wyboru sposobu zakupów, do których często wystarczy szybkie łącze internetowe. Ba, bez skrępowania i niezależnie od wieku możemy nawet dumnie manifestować światu miłość do swojego hobby! Koszulki, bluzy czy czapeczki to pożądane przez wielu gadżety, które od dawna rządzą na zachodzie, ale nieśmiało pojawiają się także w Polsce. Jak powstają? Skąd producenci biorą na nie pomysły? Czy wszystkie produkty są legalne? Te i wiele innych ciekawostek – łącznie z najlepszymi sklepami – znajdziecie w naszym aktualnym Temacie Numeru.
 
 
Kolejny rok, kolejna FIFA. Jednak tym razem poza recenzją Fify 15 pokusiliśmy się o szczególną celebrację. Okrągły numerek w jej tytule skłonił nas do przyjrzenia się historii tego sportowego tasiemca i jego trudnym początkom. A wiecie, że rok 2014 to 10 lat polskiego oddziału Electronic Arts i 10 lat marki FIFA na rodzimym podwórku? Tylko u nas przeczytacie wspomnienia człowieka, który opiekował się serią w Polsce przez ostatnią dekadę. Nasz werdykt dla gry z okładki symbolicznie otwiera także worek z recenzjami, z którego będzie się ostro sypało przez najbliższe miesiące. Na dobry początek zapraszam do lektury naszych opinii m.in. dla Destiny (pod lupą duetu zgRedów), Metro Redux, NHL 15, Diablo III: Ultimate Evil Edition, a prosto z salonu kosmetycznego wpadła Bayonetta po liftingu na Wii U.
 
 
 
 
Rośnie ilość recenzji, więc coraz trudniej upychać z nimi soczystą porcję publicystyki, ale nie poddajemy się. Tym razem piszemy dla Was o aktualnościach z rynku automatów arcade, konsolowym trendzie Free2Play, opisujemy, jak w ostatnim 20-leciu tytuły exclusive zmieniały właścicieli, dlaczego tak krótko trwała zajawka na gry 3D, jak Nintendo opanowało sztukę naciągania graczy i co dobrego ma dla nas Kickstarter. Nie tylko fanom Destiny polecam materiał o powstawaniu i ewolucji tego projektu – przy okazji przyglądamy się rosnącemu w siłę trendowi konsolowych gier społecznościowych. Dla koneserów klasyki historia serii Suikoden, a w podsumowaniu minionej generacji czas na horrory. A to oczywiście nie wszystko, tylko miejsce mi się skończyło. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]
 
 
 
 
 
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
 
Ciuchy dla gracza
 
CO NOWEGO
 
 
RECENZJE
 
 
NETWORK
 
 
POCKET
 
 
HARDKOR
 
FIFA story
10 lat Fify w Polsce
Przygoda większa niż życie
Nowy połączony świat  
Inwazja Free2Play  
Automaty wiecznie żywe  
Hity 7. generacji – horrory
Krótka podróż w trzeci wymiar
Konsolowy Kickstarter
Co twoje, to moje
To było grane – The Walking Dead
Martwa strefa – Ion Storm 
Nowy 3DS, stara taktyka  
Przez pryzmat serii – Suikoden 
Unplugged – Agricola 
Kartoteka – Peter Molyneux  
Powrót do przeszłości – NEC PC-FX 
Graczpospolita
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru październikowego wysłaliśmy w niedzielę, 21 września. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
  • E-wydanie - informacje dostępne tutaj.

Tagi: psx extreme

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme