Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2014 13:59
Twórcy Metro stawiają na mniej liniowy projekt
520V

Twórcy Metro stawiają na mniej liniowy projekt

Od dawna wiemy, że ekipa 4A Games, która ostatnio przeniosła się na Maltę, przygotowuje nowy tytuł. Właśnie otrzymaliśmy pierwsze informacje, z których jasno wynika, że możemy szykować się na dzieło przypominające sandboks. 

Nowy projekt ukraińskiego studia jest przygotowywany od dłuższego czasu. Nawet w trakcie prac nad Metro: Redux część ekipy zajmowała się niezapowiedzianym tytułem. Przedstawiciel 4A Games – Oleś Shishkovstov – potwierdził, że gra będzie przypominać sandboks.

"Do gry, nad którą teraz pracujemy nasi projektanci podeszli w stylu bardziej sandboksowym - gry mniej liniowej, ale nadal mocno nastawionej na historię. Nie mogę wchodzić w szczegóły, ale to wymaga wiele pracy również ze strony programistów. Ponadto, pracujemy również nad grafiką i to pod wieloma względami, ostatnio udało nam się wprowadzić oparty na fizyce, globalny ambient occlusion (w miejsce lokalnego SSAO). Nie mogę mówić nic na temat PBR (physically-based rendering), ponieważ w tym miejscu jesteśmy na etapie dostosowania."

Zapowiada się ciekawie? Bez wątpienia, ale twórcy stawiają na „więcej wszystkiego” i prawdopodobnie zdecydują się na 30 klatek na sekundę.

"Właściwie w naszym niezapowiedzianym tytule projektanci chcą więcej i więcej wszystkiego (jak zwykle) i możliwe, że będziemy celować w 30 klatek na sekundę."

Lepsza rozgrywka z wielką ilością różnorodnych efektów od płynności na poziomie 60 FPS-ów? 

Źródło

Tagi: 4A Games Metro: Redux sandbox