Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.08.2014 10:49
Ranking sprzedaży gier z UK - Diablo III rządzi; "Roślinki" z wysoką pozycją
806V

Ranking sprzedaży gier z UK - Diablo III rządzi; "Roślinki" z wysoką pozycją

Przed nami najświeższe wyniki sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Nie myliły się osoby, które spodziewały się, że Diablo III zdominuje nowy ranking. Z pewnością większym zaskoczeniem jest wysoka pozycja Plants vs. Zombies: Garden Warfare.

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition rozchodzi się znakomicie, pomimo faktu, że to odgrzewany kotlet z rozszerzeniem w postaci dodatku Reaper of Souls. Gra wygląda jednak wyśmienicie na XONE i PS4 i to wystarczyło, by skusić graczy na propozycję Blizzard. Tytuł znalazł się na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży gier z zeszłego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż kopii rozłożyła się następująco - 47% sprzedanych kopii przypadło PS4; 32% - Xbox One; 14% - Xbox 360; 8% - PlayStation 3.

Na trzeciej pozycji znalazło się Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Gra w zeszłym tygodniu miała premierę na PS4 i PS Vita i wygląda na to, że to było katalizatorem zaskakująco dobrych wyników rzeczonej sieciowej strzelaniny.

Tales of Xillia 2 zadebiutowało na 10. pozycji rankingu. To raczej dobry prognostyk dla Namco Bandai i w ogóle dla gatunku jRPG. Miejmy nadzieję, że już niedługo ujrzymy więcej japońskich role-playów również na next-genach.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii z zeszłego tygodnia:

1 Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
2 The Last of Us Remastered
3 Plants vs. Zombies: Garden Warfare
4 Minecraft: Xbox 360 Edition
5 Call of Duty: Ghosts
6 Watch Dogs
7 Minecraft: PS3 Edition
8 The Lego Movie Videogame
9 GTA V
10 Tales of Xillia 2

źródło

Tagi: DIablo III europa plants vs. zombies sprzedaż tales of xillia 2 wielka brytania