Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.08.2014 17:01
Microsoft nie będzie ingerował w proces tworzenia Scalebound
572V

Microsoft nie będzie ingerował w proces tworzenia Scalebound

W przyszłym roku na Xboksie One zadebiutuje nowe IP znanego japońskiego studia Platinum Games. Phil Spencer zapowiedział, że amerykańska korporacja nie będzie ingerować w działania twórców. 

Szef marki Xbox – Phil Spencer – został zapytany przez jednego z użytkowników Twittera, czy Microsoft będzie chciał wpłynąć na znany i bardzo wschodni kierunek tworzenia produkcji przez Platinum Games. Przedstawiciel Microsoftu zaprzeczył i jednocześnie dodał, że japońscy twórcy tworzą świetne gry, które opierają się na własnej filozofii projektowania.

Zapewne właśnie przez tę „filozofię” pojawiło się to pytanie – jeśli kiedykolwiek graliście w dzieła studia, to doskonale wiecie o czym mowa. Japończycy w przeszłości przygotowali między innymi Bayonettę, Vanquish, Metal Gear Rising: Revengeance, The Wonderful 101, a teraz tworzą wspomniany ekskluzywny tytuł na Xboksa One oraz Bayonettę 2 i The Legend of Korra.

Jest to pewnie dobra informacja dla sympatyków Xboksa – mogą oczekiwać w przyszłym roku ciekawej i bez wątpienia intrygującej pozycji.

Scalebound został zapowiedziany w trakcie E3 2014, zerknijcie na zwiastun:

Tagi: