Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2014 19:39
Wiedźmin 3: Dziki Gon prawdopodobnie nie osiągnie 1080p
2179V

Wiedźmin 3: Dziki Gon prawdopodobnie nie osiągnie 1080p

Na wszystkich materiałach z Wiedźmin 3: Dziki Gon gra prezentuje prawdziwy pazur. Jest ładnie, kolorowo i płynnie, jednak dzieło CD Projekt RED prawdopodobnie nie osiągnie magicznego 1080p. Twórcy skupiają się teraz na optymalizacji, ponieważ ważniejsza jest dla nich płynna animacja na poziomie 30 klatek na sekundę.  

W trakcie gamescomu, przedstawiciel CD Projektu – Jose Teixeira – wypowiedział się na temat aktualnych prac nad trzecią przygodą Geralta. Najwidoczniej na konsolach ósmej generacji nie możemy oczekiwać 1080p, ponieważ istotniejszym elementem dla tej pozycji jest płynna rozgrywka. 

"Robimy wszystko, aby osiągnąć 30 klatek na sekundę. Tak szczerze, trudno sprecyzować temat rozdzielczości. Pracujemy nad tym, staramy się, aby rozdzielczość była jak najwyższa. Jeżeli możemy uzyskać 1080p, to nie będzie problemu, ale nie jestem pewien, czy nam się to uda. Szczerze mówiąc, ja naprawdę nie wiem. Prawdopodobnie nie, ale jestem przekonany, że musimy uzyskać płynną animację, co najmniej na poziomie 30 klatek na sekundę.
Deweloperzy skupiają się teraz nad optymalizacją pozycji i jak wspomniał Teixeira na początku wersje na konsole nie działały najlepiej. 
Pracujemy w tym momencie nad optymalizacją i muszę powiedzieć, że gra faktycznie działa całkiem dobrze. Szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się, że będzie dużo gorzej. Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy grać na PlayStation 4 i Xboksie One, sądziliśmy, że gra będzie działać bardzo źle z powodu wielkiej wagi plików i spodziewaliśmy się katastrofy, ale tytuł działa. Nie jesteśmy jeszcze w miejscu, w którym chcemy być, ale produkcja działa. Myślę, że po kolejnych optymalizacjach tytuł będzie działał naprawdę dobrze. "

Do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, ale teraz przynajmniej wiemy, dlaczego premiera została przesunięta. Gdyby Wiedźmin miał zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, pewnie nie zadowoliłby graczy ani nawet samych twórców. 

Źródło

Tagi: