Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.08.2014 10:08
Czy Microsoft sprzedał dotychczas 5 mln sztuk Xbox One?
1307V

Czy Microsoft sprzedał dotychczas 5 mln sztuk Xbox One?

W trakcie gamescom 2014 Sony ujawniło z dumą, że sprzedało się już 10 mln sztuk PlayStation 4 na całym świecie. Co z Xbox One? Niestety Microsoft nie spieszy się z dzieleniem informacjami o popularności swojej nowej konsoli stacjonarnej.

Podpowiedź na temat sprzedaży Xbox One otrzymaliśmy wczoraj na blogu Xbox Wire. Przedstawiciele Microsoftu umieścili na nim informację, że "pięć milionów właścicieli Xbox One stworzyło ponad 500 mln filmowych klipów dzięki Upload Studios". Redakcja GameSpot wyłapała to zdanie i zasugerowała, że w ten sposób Microsoft ujawnił, ile mniej więcej jest użytkowników Xbox One na całym świecie. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond nie chce chwalić się tym wynikiem, bo firma zmieniła po publikacji newsa w GameSpot treść swojego komunikatu. Teraz można przeczytać, że "miliony właścicieli Xbox One stworzyli ponad 500 mln klipów wideo".

Jeśli faktycznie na całym świecie sprzedało się ok. 5 mln sztuk Xbox One, to oznaczałoby, że od początku 2014 rozeszły się 2 mln sztuk hardware'u Microsoftu. Ostatnie oficjalne informacje od amerykańskiego giganta na temat zainteresowania XONE uzyskaliśmy na samym początku bieżącego roku. Wtedy MS podawał, że konsolę kupiły 3 mln osób.

źródło 

Tagi: gamescom 2014 Microsoft sprzedaż xbox one