Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.08.2014 08:43
Nadciąga koniec X360 i PS3? - Ubisoft powoli wycofuje się z produkcji gier na last-geny
3502V

Nadciąga koniec X360 i PS3? - Ubisoft powoli wycofuje się z produkcji gier na last-geny

Podczas targów gamescom 2014 stara generacja jeszcze miała siłę, by pokazać pazur - chociażby w demonstracji gameplayu Assassin`s Creed Rogue. Okazuje się jednak, że Ubisoft zmieniło zdanie i przestanie niedługo wspierać X360 i PS3.

Ubisoft upierało się jeszcze rok temu, że będzie wspierać X360 i PS3 "przez wiele lat". Wygląda jednak na to, że decydenci wielkiej korporacji zmienili zdanie na ten temat. Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, udzielił ostatnio wywiadu redakcji GameInformer. W rozmowie z największym branżowym miesięcznikiem świata okazało się, że firma planuje opuścić okręt pod banderą PS3 i X360 już w okolicach 2015 roku.

"Widzimy, że ten rok jest jeszcze dobry dla PS3 i X360, ale w następnym roku przesuniemy się do nowego hardware'u, bo ten sprzedaje się bardzo szybko. Po 2015 roku będzie nam trudno tworzyć nowe gry na stare konsole" - powiedział prezes Ubisoftu.


Cóż można tu dodać? Spodziewaliśmy, że PS3 i X360 będą w dobrej kondycji trochę dłużej, ze względu na dużą grupę graczy posiadających te konsole. Tak było z PS2, które wytrzymywało na rynku przez wiele lat. Wygląda jednak na to, że tym razem branża może szybciej zapomnieć o starszym sprzęcie. Z pewnością jednym z elementów składających się na taki stan jest popularność nowych konsol. Xbox One dopiero się rozpędza, ale PS4 rozchodzi się w bardzo dużych ilościach w USA i Europie - do dzisiaj sprzedało się już 10 mln sztuk konsoli Sony na całym świecie.

Niestety Ubisoft nie zamierza wspierać Wii U, oprócz wydania Watch Dogs na tej platformie.
 

"Z tego co obserwujemy możemy wywnioskować, że właściciele Nintendo nie kupują serii Assassin's Creed. W zeszłym roku sprzedaliśmy bardzo małe ilości gry na Wii U".

źródło

Tagi: Playstation 2 playstation 3 Ubisoft xbox 360