Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.08.2014 20:34
Hellblade to nie kontynuacja Heavenly Sword
1029V

Hellblade to nie kontynuacja Heavenly Sword

Od zaprezentowania Hellblade podczas konferencji Sony nie milkną głosy, że Brytyjczycy przygotowują drugą odsłonę Heavenly Sword. Jednak jak się okazuje twórcy z Ninja Theory odcinają się od produkcji z 2007 roku i zapewniają, że nowy IP to całkowicie nowa historia.   

Od premiery opowieści Nariko minęło już sporo czasu, a gracze coraz bardziej niecierpliwie wyczekują na drugą odsłonę tej produkcji. Zaprezentowany materiał podczas konferencji Sony pobudził graczy, którzy w bohaterce widzą protagonistkę Heavenly Sword lub jej siostrę Kai. Nawet sama nazwa pozwala nam łączyć obie pozycje – Heavenly+Sword vs. Hell+Blade...

Jednak jak się okazuje twórcy po prostu lubią te klimaty:

"To całkowicie nowe IP i nowa bohaterka. Nie ma żadnego związku z Heavenly Sword. Podobało nam się zarówno Heavenly Sword jak i prace przy tej produkcji. Tutaj raczej chodzi o to, że lubimy tworzyć bohaterki w tym stylu. Lubimy również miecze i piekło."

Twórcy w zasadzie odcinają się od przygody Nariko, ponieważ obawiają się zbyt wielkich oczekiwań:

"Nie nazwałbym tej produkcji duchowym następcą, ponieważ te słowa niosą za sobą oczekiwania. Możemy bezpiecznie założyć, że jeśli spodobał się komuś Heavenly Sword, to polubi również Hellblade."

Warto dodać, że Hellblade trafi wyłącznie do dystrybucji cyfrowej – autorzy podkreślają, że jest to dzieło o mniejszej skali niż Heavenly Sword oraz Enslaved: Odyssey to the West.

W Sieci pojawiła się również teoria, że twórcy mocno odcinają się od tej pozycji, aby w przyszłości bez problemu przenieść dzieło na Xboksa One – wtedy nie pojawi się problem z „nieznajomością pierwowzoru”.

Źródło

Tagi: heavenly sword hellblade Ninja Theory playstation 4