Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.08.2014 16:01
Tym czym Nathan Drake dla Sony, tym Lara Croft dla Microsoftu?
1531V

Tym czym Nathan Drake dla Sony, tym Lara Croft dla Microsoftu?

Wiele już powiedziano na temat ekskluzywności Rise of the Tomb Raider, jednak w temacie postanowił kolejny raz wypowiedział się szef marki Xbox – Phil Spencer – który widzi w tej sytuacji ciekawą szansę. Czy Lara stanie się flagową produkcją Microsoftu? 

Nadal nie wiemy na jak długo Microsoft zaklepał sobie ekskluzywność nadciągającej przygody Lary, jednak amerykańska korporacja chciałby zaprzyjaźnić się z sympatyczną archeolog na dłużej... Dzięki tej przyjaźni Lara Croft byłaby odpowiedzią Xboksa na Nathana Drake’a od PlayStation. 

"Jestem wielkim fanem Uncharted i mam nadzieję, że będziemy mieć przygodową grę akcji podobną do tej produkcji. Rozpoczynamy trochę i przyglądamy się temu. Ale w dniu dzisiejszym nie mamy tego (w domyśle produktu – red.) w odpowiedniej jakości. To jest jednak dobra okazja."

Gra pokroju Uncharted jest bez wątpienia dużym skarbem, ale ostatnia przygoda Tomb Raidera nie odbiega znacząco jakością od propozycji Naughty Dog... Więc może w przyszłości będziemy świadkami częstszego pojedynku Drake vs. Croft? Pierwsze starcie zaplanowano na 2015 rok! 

Źródło

Tagi: Microsoft Phil Spencer rise of the tomb raider uncharted xbox one