Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2014 08:18
Tajemniczy komunikat ukryty w demie Silent Hills
1932V

Tajemniczy komunikat ukryty w demie Silent Hills

Wg wielu osób najważniejszą wiadomością gamescom było ujawnienie faktu, że Hideo Kojima pracuje nad nową odsłoną serii Silent Hill. Najnowsza gra będzie gotowa prawdopodobnie w 2016 roku. Już teraz jednak można wypróbować jej demo na PlayStation 4.

Gra Kojimy i del Toro będzie przerażająca. Ponoć aż tak bardzo, że ludziom popuszczają zwieracze w panice, co dokumentował ostatni materiał promocyjny.

Wersja demonstracyjna gry, którą udostępniono na PS Store, póki co bardziej chyba zadziwiła, niż przerażała. Jednym z ciekawych motywów, które można znaleźć w rzeczonej próbce kodu jest wiadomość głosowa odgrywana w momencie, gdy aktywujemy pauzę i przez chwilę nie wykonujemy żadnych działań. Może się wydawać, że słuchamy tylko jakiegoś bełkotu, ale okazuje się, że to prawdziwy komunikat. Wg redakcji Junkiemonkeys wystarczy puścić wiadomość audio od tyłu i otrzymujemy w ten sposób następujące zdanie po hiszpańsku:

"Tanto que tuvo, el Temblaba".

Tłumaczenie ten sentencji to mniej więcej coś takiego: "Miał aż tyle, że zadrżał". Znając zacięcie Kojimy zapewne w rzeczonym demie znajduje się więcej podobnych smaczków...

 

Tagi: hideo kojima Konami ps4 silent hill silent hills