Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2014 16:28
Silent Hills trafi nie tylko na PlayStation 4
1570V

Silent Hills trafi nie tylko na PlayStation 4

Od kilku dni otrzymujemy skromne informacje o Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) – grze, którą przygotowują Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro (autor filmów "Hellboy" i "Pacific Rim"). Aktualnie twórcy nie poinformowali o platformach docelowych, ale wszystko wskazuje na to, że ten tytuł zadebiutuje nie tylko na PlayStation 4.

Nie bez przyczyny podczas konferencji Sony oraz na wczorajszym show Kojimy – autorzy nie informują o urządzeniach, na których zadebiutuje gra. Pewnie gdyby to była pozycja na wyłączność PlayStation 4, to już nie raz otrzymaliśmy taką informację – tak jak aktualnie robi Microsoft z Rise of the Tomb Raider (chociaż w tym przypadku pojawia się magiczne „wakacje 2015”).

Natomiast przed godziną 15 otrzymałem – i pewnie wielu z Was także – newsletter z gamescom 2014 od PlayStation, w którym jednoznacznie widać, że Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) trafi nie tylko na PlayStation 4.

We wszystkich pozostałych grach – The Order: 1886, Bloodborne, Until Dawn – mamy informację „Tylko na PlayStation 4”, a przy grafice z P.T. jest pusto.

Pewnie Kojima niedługo poda pozostałe platformy – po wczorajszych ogłoszeniach celuję w Xboksa One oraz komputery osobiste.  

Tagi: gamescom 2014 guillermo del toro hideo kojima P.T. silent hill