Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2014 14:57
Spencer: Liczba klatek na sekundę jest ważniejsza niż rozdzielczość
1360V

Spencer: Liczba klatek na sekundę jest ważniejsza niż rozdzielczość

Nie od dzisiaj wiadomo, że niektórzy twórcy mają problem z osiągnięciem rozdzielczości 1080p na ósmej generacji Microsoftu. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się szef marki Xbox – Phil Spencer – który podkreślił, że dla niego ważniejsza jest płynna rozgrywka.

Redaktor serwisu CVG zapytał Spencera o sytuację z rozdzielczością na Xboksie One. W odpowiedzi otrzymał zapewnienie, że jego firma stale pracuje z twórcami i wciąż rozwija narzędzia deweloperskie.

"Ogłosiliśmy, że Destiny będzie miało taką samą rozdzielczość oraz ilość klatek na Xboksie One jak na PlayStation 4. Lista gier jest długa. Osiągnięcie tego samego z naszymi partnerami było istotne."

W kolejnej wypowiedzi szef Xboksa podkreślił, że 1080p to nie jest mityczna, doskonała rozdzielczość, a płynna rozgrywka jest dla niego ważniejsza.

"Ale to nie jest tak, że 1080p to doskonała, mityczna rozdzielczość. Liczba klatek na sekundę jest dla mnie znacznie ważniejsza niż rozdzielczość, a mieszanka tych dwóch przynosi odpowiedni styl artystyczny oraz wolność, czy to na PlayStation, czy też na naszej platformie."

Dla Phila świetnym ilustracją takiej mieszanki jest The Order: 1886:

"Patrzę na gry typu The Order: 1886, gdzie twórcy wybrali inną rozdzielczość. Lubię ich wybór, jest naprawdę ciekawy."

Przedstawiciel Microsoftu chce dostarczyć deweloperom odpowiednie narzędzia, jednak podkreśla, że nie ma matematycznej odpowiedzi na ilość klatek na sekundę oraz rozdzielczość. Są gry, które nie potrzebują 1080p:

"Oczywiście niektóre gatunki, takie jak wyścigi typu Forza, potrzebują 1080p/60FPSów. Ale są też gatunki, gdzie wolałbym użyć mocy obliczeniowej do zapewnienia większej ilości efektów na ekranie lub lepszego oświetlenia. Moim zadaniem jest dać odpowiednie narzędzia deweloperom."

Zgadzacie się z Spencerem? 

Źródło

Tagi: 1080p 60fps Microsoft Phil Spencer Xbox One