Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2014 14:14
Dreamfall Chapters to konsolowy exclusive na PlayStation 4
829V

Dreamfall Chapters to konsolowy exclusive na PlayStation 4

Na początku lipca informowaliśmy Was o niezwykle intrygującej przygodówce Dreamfall Chapters. Gra pierwotnie miała trafić na trzy platformy – PlayStation 4, Xbox One i PC – jednak według najnowszych informacji z tą opowieścią zapoznają się wyłącznie posiadacze japońskiego sprzętu oraz mocnych komputerów. Studio Red Thread Games poinformowało, że ich projekt to konsolowy exclusive na PlayStation 4!

Jest to bez wątpienia zaskakująca sytuacja, ponieważ twórcy od dawna informowali, że ich dzieło zadebiutuje na trzech platformach. Najwidoczniej zabrakło pieniędzy – ta gra była współfinansowana przez Norweski Instytut Filmowy oraz graczy, którzy zbierali pieniądze na serwisie Kickstarter – i Sony postanowiło pomóc.

Więcej informacji otrzymamy w niedalekiej przyszłości, ale posiadacze Xboksów One mogą żałować. Akurat ten projekt zapowiada się na niezwykłą przygodę, w którą warto zagrać.

Sytuacja pokazuje, że trzeba uważać komu daje się pieniądze na akcjach crowdfundingowych... Gracze myśleli, że zapoznają się z tą pozycją na konsoli Microsoftu, wpłacali pieniądze, a wyszło jak wyszło.

Więcej informacji na temat tej gry przeczytacie tutaj.

Tagi: