Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.08.2014 09:42
Oskarżana o kłamstwa Sega gotowa do pójścia na ugodę - w drodze odszkodowania dla graczy
1050V

Oskarżana o kłamstwa Sega gotowa do pójścia na ugodę - w drodze odszkodowania dla graczy

Prawnicy szykują się do wytoczenia procesu sądowego SCE, oskarżając firmę o kłamanie na temat jakości graficznej Killzone: Shadow Fall. Wcześniej na celowniku firmy Edelson znalazła się Sega i Gearbox Software. Firmy oskarżane są o nieetyczne praktyki marketingowe, czyli o celowe wprowadzanie klientów w błąd.

Edelson oskarża od maja 2013 roku Sege i Gearbox Software o kłamanie w trakcie kampanii reklamowej Aliens: Colonial Marines. Wydawca miał prezentować fałszywki, które miały niewiele wspólnego z grafiką w pełnej wersji gry. Proces sądowy się rozwija i wygląda na to, że Sega gotowa jest na pójście na ugodę. Wydawca chce przeznaczyć na zadośćuczynienie graczom, którzy czują się pokrzywdzeni, 1,25 mln dolarów.

Okazuje się, że może oberwać się również deweloperom z Gearbox Software. Twórcy gry twierdzą, że cała odpowiedzialność spada tylko na Sege, ale prawnicy z Edelson wskazują na fakt, że deweloperzy prezentowali świadomie wersje demonstracyjne Aliens: Colonial Marines, które nie miały wiele wspólnego z finalną edycją gry, która trafiła na rynek w 2013 r.

Prawdopodobnie sąd zaakceptuje propozycję ugody 17 września. Z części przeznaczonej przez Sege puli pieniędzy będą wtedy wypłacane pokrzywdzonym klientom odszkodowania (przede wszystkim osobom, które zamówiły pre-ordery)..

Następne na celowniku prawników z Edelson jest SCE, które oskarżane jest o kłamliwą akcję marketingową Killzone: Shadow Fall.

źródło

Tagi: aliens aliens: colonial marines edelson Gearbox Software obcy proces Sega