Roger Żochowski Roger Żochowski 09.08.2014 13:28
PSX Extreme 204: Alternatywne okładki, które wyleciały!
2009V

PSX Extreme 204: Alternatywne okładki, które wyleciały!

Na portalu często przewijają się apele mówiące o tym, że chcielibyście poznać nieco więcej szczegółów związanych z powstawaniem kolejnym numerów pisma. Wychodzimy Wam na przeciw z cyklem "zgRedakcyjne kulisy" - na początek projekty okładek 204 numeru, które ostatecznie zostały odrzucone.

Zarówno w branży gier wideo jak i w prasie wiele rzeczy wygląda zupełnie inaczej na początku procesu tworzenia i jego końcu. Pierwsza wersja okładki 204 numeru PSX Extreme (tzw. alfa), składała się dla przykładu z czterech kafelków ze zdjęciami konsol i nijak się miała do finalnego konceptu.  


 
Kolejna propozycja Romka była już zupełnie inna, ale w gronie redakcyjnym doszliśmy do winsoku, że lepiej będzie prezentowała się jako art i ostatecznie otwierała nasz temat numeru.


 
Następne okładki były już bliskie finalnej. Ważyły się jednak losy tego, czy prezentowane konsole będą "stały" czy "leżały". Oczywiście w redakcji zawsze dochodzi do tego burza mózgów, jakie artykuły i recenzje warto zajawić na okładce, tudzież jakich użyć sloganów i czcionki. Ostatnia okładka (zdjęcie w galerii) to wymysł Sobka, który wpada czasem na końcówki poprzeszkadzać. Nie wiem jaka stała za nią idea, ale przy najbliższej okazji na pewno dopytam. Nasz miesięcznik możecie nabyć:  

  • drogą tradycyjną (kioski, salony prasowe, Empik)
  • poprzez nasz sklepik - bezpłatna wysyłka!
  • w formie e-wydania dostępnego na platformach e-Kiosk i eGazety.pl (cena 8 zł)

Tagi: polska psx extreme