Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.08.2014 11:05
Twitch stosuje od dzisiaj kontrowersyjne metody blokady filmów, kojarzące się z YouTube
1080V

Twitch stosuje od dzisiaj kontrowersyjne metody blokady filmów, kojarzące się z YouTube

Wg raportów prasowych imperium Google wchłonęło niedawno platformę Twitch. Google nie chwali się tym zakupem (który kosztował ponoć 1,65 mld dolarów). Już teraz jednak widać charakterystyczne zachodzące zmiany w rzeczonym serwisie.

Twitch wprowadza do swoich algorytmów "nową technologię", która pozwoli na automatyczne wykrywanie muzyki chronionej przez prawo autorskie w filmikach publikowanych w serwisie. Twich będzie blokować taką muzykę poprzez całkowite wyciszanie dźwięków w materiałach wideo z bezprawnie wykorzystanymi kompozycjami. Użytkownicy nie będą mogli włączyć dźwięku w sekcjach, które zostaną uznane za nielegalne przez administratorów Twitch.

Zmiana jest wprowadzana od dzisiaj i niestety dotyczy nie tylko muzyki granej w tle wielu streamów, ale również muzyki, która jest integralną częścią gier.

Twitch poinformowało nas, że wykorzystuje technologię Audio Magic, która pozwala na skanowanie i blokowanie materiałów wideo w 30-minutowych segmentach. Oznacza to, że nawet jeśli algorytmy wykryją nielegalnie wykorzystany utwór w 1 minucie nagrania, to i tak "zablokowane" zostanie pół godziny dźwięku.

Twitch będzie skanować jedynie materiały VOD. Streamowanie na żywo nie będzie monitorowane przez firmę.

YouTube wprowadziło podobny system monitorowania zawartości w grudniu 2013 r.

źródło

Tagi: analiza google Twitch youtube